Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 01:02
 
Etimesgut Ramazan Ayı'na Hazır
Etimesgut Belediyesi, başkentlilere Ramazan ayı boyunca renkli programlar hazırladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Ramazan Ayı'na Hazır

Türk Beyleri Kent Meydanı'nda el sanatları ve gıda pazarı açılacak, geleneksel ramazan eğlenceleri gerçekleştirilecek, ödüllü yarışmalar düzenlenecek. Her akşam, dini sohbet programları ve ilahi konserleri yer alacak.

 

YÖRESEL LEZZETLER

Meydanda 30 gün açık kalacak, gıda, giyim ve el sanatları fuarı kurulacak. Stantlarda yöresel organik ürünler yer alacak.

 

GELENEKSEL EĞLENCELER

Etimesgut Belediyesi her yıl olduğu gibi bu ramazanda da eski ve yeni ramazan eğlencelerini bir arada sunacak. 30 gün boyunca iftar sonrası ilahi konserleri, fasıl, şiir dinletileri, sohbet programları, Hacivat-Karazgöz, Aşuk ile Maşuk, İbiş ile Memiş, ateşbaz gibi geleneksel ramazan eğlenceleri düzenlenecek.

 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ramazan ayının manevi iklimine uygun etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Türk Beyleri Kent Meydanı'nın bu yıl da etkinliklere ev sahipliği yapacağını kaydeden Demirel, "Belediyemizin yanına iftar çadırımızı kurduk. Bu ramazan ayı boyunca mahalle iftarlarımız olacak. Vatandaşlarımızla, sivil toplum kuruluş temsilcisi ve üyelerimizle, muhtarlarımızla hep birlikte iftarlar yapacağız. İftar sonrası geleneksel ramazan eğlenceleri, ilahi ve sohbet programları gerçekleştireceğiz. İnşallah mübarek Ramazan ayını en güzel şekilde, birlik ve beraberlik içinde geçireceğiz. Tüm hemşehrilerimin Ramazan aylarını tebrik ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Ramazan, Ayı'na, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı