Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 10:39
 
Etimesgut SGK Müdürlüğü'nden Önemli Duyuru
Etimesgut Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mahmut Gün, ertelenen sigorta primlerinin ödenmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut SGK Müdürlüğü'nden Önemli Duyuru

Etimesgut SGK Müdürü Mahmut Gün, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayı sonuna kadar ödenmesi gerektiğini belirterek işverenlere duyuruda bulundu. Gün, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“2016 yılında asgari ücretin 1.273 TL’den 1.647 TL’ye yükselmesi nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirilmiş ve 2017 yılında da devam ettirilmiştir. Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak-Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım, Aralık aylarına ertelenmiştir.

EKİM AYI SONUNA KADAR ÖDENECEK

Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle 2016 yılı Aralık ayına ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayının sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır.

GECİMLE ZAMMIYLA KARŞILAŞMAYIN

Ayrıca süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin halihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devam için ertelen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödeme süresi gelmiştir.

Ertelediğimiz sigorta primlerinizi zamanında ödenmesi unutulmamalıdır. Etimesgut SGK olarak işverenlerimize bol bereketli ve hayırlı kazançlar dileriz.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, SGK, Müdürlüğü'nden, Önemli, Duyuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı