Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 21:58
 
Etimesgut'ta 10 Bin Aileye Sosyal Yaşam Desteği
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yıl boyunca 10 bini aşkın ihtiyaç sahibine yaşam desteği sağladıklarını söyledi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta 10 Bin Aileye Sosyal Yaşam Desteği

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Belediye'nin sosyal yardım ve destek hizmetleri ile ilgili şunları söyledi: 600 bine yaklaşan nüfusumuz var. Her bir hemşehrimizin farklı istek ve ihtiyaçlarına cevap vermek durumundayız. Bizim görevimiz, vatandaşlarımızın hayatını geliştirmek, kolaylaştırmak, yaşam alanlarında mutlu olmalarını sağlamaktır. Belediye yatırım ve hizmetlerimizin amacı budur. Bu yönüyle ilçemizdeki gerçek ihtiyaç sahibi ailelerimizi tespit ediyoruz, eksiklerini, ihtiyaçlarını belirliyoruz. İhtiyaçlarına göre gerekli yaşam desteğini sağlıyoruz. İlçemizde tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi yaklaşık 10 bin kişiye sürekli olarak sosyal destek sağlıyoruz. Evsiz, kimsesiz ve yardıma muhtaç aileleri özelikle kış mevsimi öncesinde yakın takibe alıyoruz. Yıl boyunca her gün engelli, yaşlı, düşkün, bakıma muhtaç 1500 hemşehrimize aşevimizden sıcak yemek servis ediyoruz. Gelir seviyesi düşük ve ekonomik durumu yetersiz ailelerimize Eti-Kart hizmeti sunuyoruz. 4 bin ailemiz bu kartla, kredi kartıyla alışveriş yapar gibi gıda ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Şefkateli Çarşımızdan giyim yardımları yapıyoruz. İhtiyaç sahiplerimiz, çarşımızdan mağazadan giyinir gibi deneyerek istediklerini alabiliyorlar.

Demirel, iç karışıklık ve savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan kardeş Türkmen ailelere ve mültecilere de yıl boyunca sosyal yardımların yapıldığını söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, 10, Bin, Aileye, Sosyal, Yaşam, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı