Haber Detayı
23 Haziran 2017 - Cuma 21:19
 
Etimesgut'ta 100 Milyon Liralık Dev Proje Başlıyor
Etimesgut Belediyesi, içerisinde yaşam, eğitim ve spor merkezlerinin yer alacağı Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'nin ihalesini tamamladı, inşaat çalışmaları başladı. Bağlıca Mahallesi'ne inşa edilecek kompleks 53 bin metrekarelik alan üzerinde yükseliyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta 100 Milyon Liralık Dev Proje Başlıyor

Etimesgut Belediyesi, içerisinde yaşam, eğitim ve spor merkezlerinin yer alacağı Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi'nin ihalesini tamamladı, inşaat çalışmaları başladı. Bağlıca Mahallesi'ne inşa edilecek kompleks 53 bin metrekarelik alan üzerinde yükseliyor. Taban mülkiyeti ve inşaat maliyetiyle birlikte 100 milyon TL değerindeki yatırım tamamlandığında, başkentin en kapsamlı yaşam ve spor kompleksi olacak.

HERKESE HİTAP EDECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, merkezin özellikleri hakkında bilgi vererek, şunları söyledi: "Yapımına başlamadığımız kompleksimiz, ilçemizin tamamına hizmet edecek 7'den 77'ye toplumun tüm kesimlerinin yararlanabileceği büyük bir yatırımdır. Kompleks bünyesinde kapalı yüzme havuzu, 2500 kişilik spor salonu, emekli dinlenme evi, Etimesgut Belediyespor antrenman tesisleri, etiSEM derslik ve atölyeleri, futbol, basketbol, voleybol sahaları ile cami ve yeşil alan düzenlemeleri yer alacak. Yalnız ilçemizin değil, Ankara'mızın en güzel tesislerinden birisi olacaktır. Nüfusu 600 bine ulaşan ilçemizin yaşam kalitesini daha da artıracak bu merkezimizi en kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz".

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'ta, 100, Milyon, Liralık, Dev, Proje, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı