Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 21:25
 
Etimesgut’ta AK Parti İlçe Başkanlığı İçin Temayül Yoklaması
1 Ekim 2017 günü yapılacak olan İlçe Kongresi’nde, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı için rekor sayıda isim müracaat etti.
Etimesgut Haberi
Etimesgut’ta AK Parti İlçe Başkanlığı İçin Temayül Yoklaması

44 ADAY YARIŞA GİRDİ

Mevcut İlçe Başkanı Mehmet İkbal Yılmaz’ın görevine devam etmeyeceğini açıklamasının ardından, 1 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı için 44 isim müracaat etti. İlçe Başkanlığı için müracaat eden adaylara yönelik temayül yoklaması da, bugün İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirildi.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

SADECE 3 İSİM YAZABİLDİLER

AK Parti Sivas Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Ankara Koordinatörü Selim Dursun’un gözetiminde yapılan temayül yoklamasında Ankara İl Başkan Yardımcıları ve yetkilileri de gözlemci olarak katıldılar. 44 adayın girdiği temayül yoklamasında İlçe Teşkilatı asil yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın ve İlçe Gençlik Kolları asil yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Başkanları oy kullandılar. Oylarını kullananlar 44 aday içerisinden sadece 3 tanesinin ismini oy pusulasının üzerine yazarak sandığa attılar. Yapılan açıklamaya göre ilk sırada yazılan aday 3, ikinci sırada yazılan aday 2 ve üçüncü sırada yazılan aday ismi 1 puan ile değerlendirilecek.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Temayül yoklamasının bitiminin ardından, İlçe Başkan Adayları; İlçe Başkanının Odasına çağırılarak mülakata girdiler. Edindiğimiz bilgilere göre temayül yoklamasının sonuçları İl ve AK Parti Genel Merkezi tarafından değerlendirilecek ve en kısa süre içerisinde Etimesgut İlçe Başkanının kim olacağı açıklanacak.

TEMAYÜL YOKLAMASINA GİREN ADAYLAR:

Otomatik alternatif metin yok.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Etimesgut’ta, AK, Parti, İlçe, Başkanlığı, İçin, Temayül, Yoklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı