Haber Detayı
21 Temmuz 2018 - Cumartesi 00:46
 
Etimesgut'ta Alt Yapıyla İlgili Toplantı Yapıldı
Etimesgut Belediyesi ile ASKİ ve mahalle muhtarları bir araya gelelerek, Etimesgut'un su ve kanalizasyon sorununu istişare ettiler, çözüm önerilerini tartıştılar.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Alt Yapıyla İlgili Toplantı Yapıldı

Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi Etimesgut'un su ve kanalizasyondan kaynaklı sorunları masaya yatırıldı. Etimesgut Kent Konseyi'nde düzenlenen toplantıya, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi(ASKİ) Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, Etimesgut ASKİ Bölge Müdürü Fikret Altunbaş, mahalle muhtarları ve ASKİ yetkilileri katıldı.

ETİMESGUT İYİ DURUMDA

Kınacı, Ankara'nın bütün ilçelerinde yaptıkları değerlendirme toplantılarıyla sorunları tespit ettiklerini belirterek, "Mevcut sorunları belirleyerek en kısa sürede çözüme kavuşturmak amacıyla bu toplantıları gerçekleştiriyoruz Etimesgut ilçemiz su ve kanalizasyon sorunları açısından, diğer ilçelerimizden daha iyi durumdadır. Eskimiş altyapının süratle yenilenmesi, altyapı olmayan bölgelerin de yeni altyapıya kavuşması için çalışıyoruz" dedi. Kınacı, vatandaşları su kullanımı konusunda daha tasarruflu olmaları konusunda uyardı.

ASKİ'YLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

Başkan Demirel, ilçenin su ve kanalizasyonla ilgili sorunlarıyla ilgili bilgi verdi. Etimesgut'un hızlı konutlaşma ve nüfus yoğunluğuna dikkat çeken Demirel, "ASKİ ve diğer kurumlarla uyumlu çalışıyoruz. Her konuda işbirliği yapıyoruz. Sonuçta hepimizin ortak hedefi insanımızın sorunlarını çözmek, yaşam kalitesini artırmaktır. ASKİ tarafından böyle bir toplantının düzenlenmesi bile sorunların çözümü noktasındaki kararlılığı ortaya koymaktadır. Sayın genel müdürümüze teşekkür ediyorum" dedi. Toplantıda muhtarlar da söz alarak mahalleleriyle ilgili sorunları aktardılar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Alt, Yapıyla, İlgili, Toplantı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı