Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 13:00
 
Etimesgut'ta Aylık 10 Bin Kişiye Sağlık Hizmeti
Etimesgut Belediyesi sağlık alanında da ilçe halkına etkili hizmet veriyor..
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Aylık 10 Bin Kişiye Sağlık Hizmeti

Etimesgut Devlet Hastanesi inşaatının devam etmesi, Ankara'nın başarılı sağlık kuruluşlarından Etimesgut Belediyesi Tıp Merkezi'ne talebi daha da artırdı. Merkez, 51 sağlık personeliyle günde ortalama 500 hastaya bakıyor. Bazı günler hasta sayısı 600'ü aşıyor. Başkan Demirel, ilçedeki sağlık hizmeti ihtiyacını şu anda büyük ölçüde Belediye Tıp Merkezi'nin karşıladığını söyledi.

Etimesgut Belediyesi Tıp Merkezi, 8 uzman hekim, 6 pratisyen hekim, 7 diş hekimi ve 30 sağlık personeliyle Etimesgut halkına hizmet veriyor. Nüfusu 600 bine ulaşan ilçede, eski devlet hastanesinin yeniden yapılması dolayısı ile inşaat halinde olması edeniyle meydana gelen sağlık kuruluşu açığını, belediye tıp merkezi kapatıyor. Merkeze, günlük ortalama 500 hasta başvuruyor. Tıp Merkezi'nde nöroloji, dahiliye, kulak-burun-boğaz, cildiye, göz, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları ile ağız ve diş sağlığı branşlarında uzman hekimlerce hizmet veriliyor.

LABORATUVAR HİZMETİ

Röntgen, mikro eliza, oto analizör, hormon ve hemogram cihazlarıyla birçok tetkikler Merkez'de yapılabiliyor. Tıp Merkezi'nde, modern ağız ve diş sağlığı polikliniği de hizmet veriyor. 7 diş hekimi ilçe halkının ağız ve diş sağlığı için çalışıyor. Sabah 08:00'den 01:00'a kadar hizmet veren Tıp Merkezi'ne başvuran hasta sayısı aylık 10 bine ulaştı.

MODERN MERKEZ, TECRÜBELİ KADRO

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye meclisi Ekim ayı toplantısında sağlık merkezinin çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Demirel, "İlçemizin 600 bine yaklaşan nüfusu var. Mevcut devlet hastanemizin inşaatı devam ettiği için Belediye Tıp Merkezimiz bu noktada önemli sağlık açığını kapatıyor. Hergün ortalama 500 hemşehrimiz merkezimize gelerek muayene oluyor. Sürekli modernize ettiğimiz, güzel ve başarılı hizmet veren bir tıp merkezimiz, tecrübeli bir sağlık ekibimiz var" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Aylık, 10, Bin, Kişiye, Sağlık, Hizmeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı