Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 20:40
 
Etimesgut'ta Büyük Bir Cinayet İşleniyor
Etimesgut’ta Etiler caddesinin sağ tarafında kalan 800 dönümlük araziye helikopter pisti ve hangarlarıyla, yangın uçaklarının hangarları yapılacak. AOÇ arazisinde kalan bu bölüme yapılacak olanlar, ilçenin kalbine vurulacak bir hançer olarak görülürken siyasiler ‘CİNAYET İŞLENİYOR’ dediler.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Büyük Bir Cinayet İşleniyor

    Etimesgut-Erler Mahallesi’nde yer alan ve Etiler Caddesi’nin hemen yanında bulunan 800 dönümlük arazinin bir kısmı yapılaşmaya açıldı. Aynı zamanda Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yer alan bu 800 dönümlük bölümün MİT, Jandarma Özel Kuvvetler Komutanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsis edildiği ve yüzlerce dönümlük alanın yapılaşmaya açılacağı ortaya çıktı. 
 
    ‘Gizlilik derecesi’ var denilen projeyle ilgili Milli Savunma Bakanlığı bir çalışma başlatırken; Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, konuyla ilgili olarak Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantısında bilgilendirme amaçlı bir açıklama yaptı. Başkan Demirel’in Meclis tutanaklarında da yer alan açıklamasına göre, Etiler Caddesi’nin doğusunda yer alan yaklaşık 800 dönümlük AOÇ arazisine ilişkin MSB tarafından bir çalışma başlatıldığını belirtti. Demirel, Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan uygun görüş alınarak bir planlama yapıldığını ve yaklaşık 90 dönümlük bir bölümünün Tarım ve Orman Bakanlığı’na, 250 dönümlük kısmının Jandarma Özel Kuvvetler Komutanlığı’na, geriye kalan 360 dönümlük kısmının ise Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) tahsis edildiğini açıkladı.
 
    “Etimesgut merkezinde böyle bir plan çalışmasının uygun olmayacağını”  düşünen AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman ve Meclis Grup Başkan Vekili Ali Doğan, Ankara Milletvekili Hacı Turan, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal ile birlikte gereken yerlere itiraz yapmalarına rağmen bir sonuç alamadılar. TOKİ proje yapımını üstlenirken işin ihalesini de gerçekleştirdi.
 
Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü, ağaç, bitki, çim, açık hava ve doğa
 
340 DÖNÜMÜNE HANGAR
 
Başkan Demirel, tutaklarla da kayıtlı altına alınan konuşmasında, Tarım ve Orman Bakanlığı’na tahsis edilen 90 dönümlük AOÇ arazisi üzerinde yangın söndürme uçakları için hangarlar yapılacağını söyledi. Jandarma Özel Kuvvet Komutanlığı’na tahsis edilen 250 dönümlük alana ise helikopter hangarları yapılacağı belirtildi. Demirel, MİT’e tahsis edilen alana ne yapılacağının da bilinmediğini, bunun için de Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’na itiraz ettiklerini söyledi.
 
 
ETİMESGUT’UN KALBİNE HANÇER 
 
Etimesgut Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Selami Çiçek, konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanı, bize bugüne kadar bilgi vermedi. Burada aynı zamanda Atatürk Orman Çiftliği talan ediliyor” dedi. Selami Çiçek, sözlerine şöyle devam etti: “800 dönümlük yerin hemen yanında zaten Etimesgut Havaalanı var. Etimesgut’un nüfusu 700 bini geçti ve gelecek yıllarda da nüfusu 1 milyona ulaşacak. Bu projeler Etimesgut’un kalbine vurulacak bir darbedir. Burası kentin tam merkezlerinden biri ve buraya helikopter hangarları kuracaklar. Helikopterler, uçaklar gürültüyle, inip kalkacak. Bu projenin ruhsatı da alınmış ve bize MİT’in buraya ne yapacağı konusunda da belediyeye bilgi verilmediği söylendi” diye konuştu.
 
Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi
Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut, açık hava ve doğa
 
AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI DA KARŞI ÇIKTI
 
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, kendisiyle yaptığımız görüşmede projeyi doğrularken Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP İlçe Başkanı Hacı Ünal ve Grup Başkan Vekili Ali Doğan ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı ile görüştüklerini, Milli Savunma Bakanlığına giderek Bakan Yardımcısı ile görüştüklerini ancak gizlilik derecesi olan projenin yapımını MSB tarafından istendiğine dikkat çekti.
 
ERSİN IŞIK: Etimesgut'un Gelişmesine Engel
 
    Gelecek Partisi Etimesgut İlçe Başkanı Ersin Işık, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, nüfusu her geçen gün artan ve hızla gelişen Etimesgut’un önünü kesecek bir yatırım olarak değerlendirdiği alanla ilgili, “Buraya iktidarın çok övündüğü Millet Bahçelerinden biri yapılabilirdi. Veya hastane, üniversite kampüsü kurulabilirdi. Burayı tamamen öldürdüler ve şimdi Etimesgut’un üzerinde helikopterler, uçaklar cirit atacak. Buna sessiz kalamayız” diye konuştu. Ersin Işık, çok yakında sıranın Şeker Fabrikası ve arazisine de gelebileceğini söyledi.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'ta, Büyük, Bir, Cinayet, İşleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı