Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 09:35
 
Etimesgut'ta Büyük Festival Başladı
Etimesgut Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali, görkemli kortej yürüyüşüyle başladı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Büyük Festival Başladı

Etimesgut Belediyesi'nin düzenlediği 14. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali geleneksel festival yürüyüşüyle başladı. Piyade Mahallesi Pazaryerinden başlayan yürüyüş, Türk Beyleri Kent Meydanı'nda sona erdi. Yürüyüşe Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Özbekistan Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadyrov, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, toplumun farklı kesimlerinden 7'den 77'ye 10 bine yakın başkentli katıldı.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Kortejin önünde Türk bayraklarıyla cirit ekibi arkasında mehteran yer aldı. Hemşehri dernekleri ile Türk devletleri ve toplulukları geleneksel kıyafetleriyle korteje renk kattılar. Araçlarında, evlerinde, dükkanlarındaki vatandaşlar da korteje alkışlarıyla destek verdiler. Yaklaşık 2 kilometrelik yolu yarım saatte kat eden kortejdekiler, renkli görüntüler oluşturdular. Başkan Demirel, korteje destek veren vatandaşları selamladı.

DEMİREL'DEN DAVET

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, festivalle Anadolu ve büyük Türk coğrafyasını buluşturduklarını belirterek, şunları söyledi: "20 Ağustos tarihine kadar 10 gün boyunca sürecek festivalimizi başlattık. Türk kültürünü, sanatını, folklorunu, bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha Etimesgut'ta sergiliyoruz. Festival boyunca Türk dünyamız ile Anadolu illerimiz buluşuyor, tanışıyor, kucaklaşıyor. Bize ait ne varsa festivalimizde sergileniyor. Türk Beyleri Kent Meydanımızdaki standlarımızda illerimiz, Türk Cumhuriyet ve topluluklarımız kendi kültür ve sanatlarını sergiliyorlar. Şölenimize, festivalimize, toyumuza bütün kardeşlerimizi davet ediyorum" dedi.

FESTİVALDE BUGÜN:

12 Ağustos Cumartesi: Çankırı, Trabzon, Irak Türkleri, Özbekistan Gecesi, Kıraç konseri

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'ta, Büyük, Festival, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı