Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 12:09
 
Etimesgut'ta Doğumhane Ünitesi ve Gebe Okulu Açıldı
Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi bünyesinde Doğumhane Ünitesi ve Gebe Okulu açılışı yapıldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Doğumhane Ünitesi ve Gebe Okulu Açıldı

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi bünyesinde açılışı yapılan Doğumhane Ünitesi ve Gebe Okulu hizmet vermeye başladı. Açılış törenine Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Hilmi Ataseven başta olmak üzere Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm, Bilkent Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Şükrü Özdemir, Başhekim Yardımcısı Oğuz Sarıyıldız, Etimesgut ADSM Başhekimi Ömer Karaçalı, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, mahalle muhtarları, hastane idaresi ve hastane personeli katıldı.

Genel Müdür Hilmi Ataseven, İl Sağlık Müdürü Mehmet GÜLÜM ve Etimesgut Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Acar’ın açılış konuşmalarının ardından Doğumhane Ünitesi ve Gebe Okulu kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Acar, açılışta yaptığı konuşmasında “Hastanemiz yaklaşık bir yıl önce yeni hizmet binasına taşınmıştır. Bakanlığımızın ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün desteğiyle yeni hizmet binamızda birimlerimizi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bugün de hastanemizde doğumhanenin, anne uyum otelinin ve sezaryen ameliyathanesinin de içinde bulunduğu kompleksin hizmete girmesinin mutluluğu ve huzuru içerisindeyim. Özellikle şunu belirtmek istiyorum. Hastanemizde aylık yaklaşık 1000 gebe muayenemiz var ama doğum hiç yok. Bu anlamda bu kompleksi bir an önce hayata geçirerek anne adaylarımızın güvenli ve sağlıklı bir ortamda doğum yapmalarını sağlayarak, yeni nesiller oluşturmalıyız. Bugün de bu hizmeti halkımıza sunmanın gururu ve huzuruyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.  

İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm ise Etimesgut Devlet Hastanesi bünyesinde Doğumhane içerisinde bulunan Yeni Doğan Yoğun Bakımı da en kısa zamanda açacaklarını ve tam bir kompleks olarak hizmete gireceğini söyledi.

Açılışta, Doğumhanenin ilk hastası olan Sevde Seza Buyraz ve bebeği ziyaret edilerek, yeni doğan bebeğe hastanenin hediyesi olarak Genel Müdür Hilmi Ataseven ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm tarafından çeyrek altın ve bebek takımı hediye edildi.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

DOĞUMHANE ÜNİTESİNDE NELER VAR
 

Doğumhane içerisinde sezaryen ameliyathanesi, 4 Travay-Doğum -Lohusa (TDL) odası, 10 yataklı anne/uyum oteli yer almakta. 8 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı görev yapmakta olup, doğumhane içerisinde 9 ebe, 1 tıbbi sekreter, 1 taşıma personeli ve 2 temizlik personeli görev yapmakta.
Hastane bünyesinde “Gebe Okulu” da hizmete girdi. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı, Anestezi uzmanı, sorumlu ebe, psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenin görev yaptığı Gebe Okulumuz poliklinik 1. katta hizmet vermektedir. Gebeliği ilk tespit edilen her anne adayına 3 oturum şeklinde belirli sürelerle eğitimler düzenlenerek veriiyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Doğumhane, Ünitesi, ve, Gebe, Okulu, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı