Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 23:24
 
Etimesgut'ta Engelliler İçin Ücretsiz E-KPSS Kursu
Etimesgut Belediyesi, 22 Nisan tarihinde yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na(E-KPSS) katılacak memur adayları için ücretsiz hazırlık kursu açıyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Engelliler İçin Ücretsiz E-KPSS Kursu

etiSEM Merkez Binası, Kent Konseyi Binası ve Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek kurslar için kayıtlar başladı. Lise, ön lisans ve lisans düzeyinde sınava katılacak engelli memur adayları, 10 Ocak'a kadar etiSEM merkezlerine kayıt başvurularını yapabilecekler. Kayıt işlemlerinin ardından kurslar başlayacak.

ÖZEL SINIFLAR OLUŞTURULACAK

3 etiSEM merkezinde engelli memur adaylarının engel durumlarına göre özel sınıflar oluşturulacak. Dersler özel eğitmenler tarafından verilecek. Hazırlık kitapları ve deneme sınavı hizmetleri yine ücretsiz olarak belediye tarafından gerçekleştirilecek. Deneme sınavlarında yetersiz görülen adaylar için ek dersler düzenlenecek.

KURS BAŞARI GETİRDİ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, engellilerin memurluk sınavına en iyi şekilde hazırlanmaları için her yıl E-KPSS kursları açtıklarını belirterek, "Bu yıl da ilçemizde ikamet eden engelli memur adaylarımıza yönelik kurs hizmeti sunacağız. Geçen yılki kurslarımıza 100'e yakın kursiyerimiz katılmıştı. Birçok engelli hemşehrimiz bu kurslar sayesinde başarılı oldular, kamuda görev aldılar. Bu yıl daha çok engelli memur adayımızın kurslarımızdan yararlanması için 3 merkezimizde eğitim vereceğiz. Tüm memur adaylarımıza başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Engelliler, İçin, Ücretsiz, E-KPSS, Kursu,
Yorumlar
Haber Yazılımı