Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 21:43
 
Etimesgut'ta Enver Demirel'in Rakibi Yok!
Etimesgutlular'ın 68,3'ü "Memnunum", "Aday olsun", 48,4'ü "Oy veririm" diyor..
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Enver Demirel'in Rakibi Yok!

Bordo Araştırma, 2019 seçimleri öncesi Etimesgut'un siyasi eğilimini ölçtü. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ve MHP-AK Parti yakınlaşması MHP'ye yaradı. MHP'ye, milletvekili seçimindeki destek Etimesgut'ta 25'e yükseldi, MHP'li Belediye Başkanı Enver Demirel'e kamuoyu desteği ise 68'i aştı.

Ankara'da ve Türkiye genelinde birçok merkezde kamuoyu yoklaması gerçekleştiren Bordo Araştırma, Etimesgut'ta Ocak ayının son haftasında 2 bin denekle gerçekleştirdiği Siyasi Tercihler Araştırması yaptı. Araştırmaya göre, Etimesgutlular'ın 68'i MHP ile AK Parti arasında sürdürülen "İttifak" çalışmalarını destekliyor, 32'si ise desteklemiyor. Araştırmada, Etimesgut belediye başkanlığı seçimlerine yönelik de ilginç sonuçlar elde edildi. Buna göre, Etimesgut halkının 68,3'ü Belediye Başkanı Enver Demirel'den "Memnunum" diyerek 2019 seçiminde yeniden aday olmasını istiyor ve 48,4'ü "Oy Veririm" diyor.

Araştırmada elde edilen bulgular şöyle:

DEMİREL'DEN MEMNUNUZ: 68,3

Araştırmada, "Enver Demirel'in hizmetlerinden memnun musunuz" sorusuna, Etimesgutlular'ın 57'si "Memnunum", 11.3'ü "Çok Memnunum" cevabı verirken, her 100 kişiden 13'ü "Memnun değilim", 4'ü de "Hiç memnun değilim" dedi. 13.9'u ise bu konuda görüş sahibi olmadığını bildirdi.

DEMİREL 'DÜRÜST' VE 'ÇALIŞKAN'

Etimesgutlular, Başkan Enver Demirel'i "Çalışkan", "Dürüst" ve "Halka Yakın" olarak tarif ediyorlar. "Enver Demirel'in en önemli özelliği nedir" sorusuna; Etimesgutlular'ın 31.4'ü "Çalışkan", 17.4'ü "Dürüst", 10.7'si "Halka Yakın", 6'sı "Tecrübeli" cevabını verdi. Diğerleri ise Demirel'in "İyi Biri", "Efendi", "Saygılı", "Yardımsever", "Samimi" ve "Sakin" biri olduğu görüşünde. Siyasi parti tercihlerine göre sorgulandığında; Enver Demirel'i AK Partililer'in 15'i "Dürüst", 31.7'si "Çalışkan", CHP'lilerin 18.1'i "Dürüst", 16.9'u "Çalışkan", MHP'lilerin ise 19'u "Dürüst", 31.7'si "Çalışkan", 12.8'i ise "Halka Yakın" buluyor.

3 KİŞİDEN 2'Sİ ONAYLIYOR

Her 3 Etimesgutlu'dan 2'si, önümüzdeki dönem de Enver Demirel'i "belediye başkanı" olarak görmek istiyor. "2019 belediye seçiminde MHP Adayı Enver Demirel'e kesin oy veririm" diyenlerin oranı 38.5, "AK Parti adayına oy veririm" diyenlerin oranı 26.0, "CHP adayına oy veririm" diyenlerin oranı ise 10.4 olarak ölçüldü. Vatandaşların 18.5'i ise "Kararsız" olduğunu bildirdi. Kararsızlar dağıtıldıktan sonra "Enver Demirel"e oy veririm" diyenlerin oranı 48.4 olarak hesaplandı. Vatandaşlara, "Kimi Etimesgut Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz" açık uçlu soruya ise; 66.6'sı "Enver Demirel, 2.7si Mehmet Yula, 2.7'si Rıza Gezer, 2'si Fuat Yıldırım, 6'sı ise "Başka biri" cevabını verdi.

Otomatik alternatif metin yok.

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Enver, Demirel'in, Rakibi, Yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı