Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 22:05
 
Etimesgut'ta Festival Hazırlıkları Başladı
Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali 31 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Festival Hazırlıkları Başladı

Etimesgut Belediyesi tarafından bu yıl 15.'si gerçekleştirilecek Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nin hazırlıkları devam ediyor. 31 Ağustos-9 Eylül tarihleri arasında Türk Beyleri Kent Meydanı'nda yapılacak festivale, Anadolu illeri ile Türk Devletleri ve özerk Türk cumhuriyetleri ile toplulukları katılacak. 10 gün boyunca, Türk kültürüne ve sanatına ait ne varsa Etimesgut'ta sergilenecek.

 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, festivale katılacak dernek, vakıf ve Türk Cumhuriyet ve topluluk temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıda, fesitval programı, katılımcıların stant yerleri ve etkinlik günleri de belirlendi.

 

Başkan Demirel, böylesine büyük uluslararası organizasyonların hazırlık aşamasının erken başlaması gerektiğini belirterek, "Biz hazırlıklarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu yıl yine dolu dolu bir festival hazırlıyoruz. İnşallah ülkemizde ve dünyada olumsuz gelişmeler yaşanmaz ve biz de festivalimizi coşkuyla, birlik ve beraberlik içinde gerçekleştiririz" dedi.

 

TÜRK DÜNYASININ FESTİVALİ

Festivalin içeriği hakkında bilgi veren Demirel şunları söyledi: "Anadolu ve büyük Türk dünyasını başkentimizde buluşturduğumuz Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivalimiz Etimesgut’un festivali, artık Ankara’nın festivalidir; Türkiye’nin, Türk Dünyası’nın festivalidir. İçeriği, süresi, kendi özel meydanı, katılımcı sayısı ve daha birçok farklı özellikleriyle bu festival Türkiye’nin en zengin ve en kapsamlı kültür ve sanat festivalidir. Festivalimizde, bize, Türk milletine ait ne varsa yer almaktadır. Balkanlardan Orta Asya’ya, Kırım’dan Kerkük’e Türk dünyası ve doğusundan batısına; kuzeyinden güneyine Anadolu kültürleri Etimesgut’ta buluşmaktadır".

 

FESTİVALE KİMLER KATILIYOR?

31 Ağustos'ta başlayıp 10 gün sürecek festivale, yurt içinden Ankara, Erzurum, Gümüşhane, Konya, Tokat, Ankara, Sivas, Çorum, Samsun, Gaziantep, Kars -Ardahan-Iğdır, Kahramanmaraş, Çankırı, Yozgat, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Trabzon, Kırşehir; Türk Cumhuriyet ve topluluklarından; TÜRKSOY, KKTC, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan, Kırım Tatarları, Türkmenistan, Irak Türkleri, Doğu Türkistan ve Balkan Göçmenleri katılacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Festival, Hazırlıkları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı