Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 11:16
 
Etimesgut'ta Gaziler Unutulmadı
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Eryaman’da Grand Park Düğün Salonu’nda düzenlenen yemek programında konuşan Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili...
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Gaziler Unutulmadı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Eryaman’da Grand Park Düğün Salonu’nda düzenlenen yemek programında konuşan Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, “Vatan gazi ve şehitlerimize minnettardır. Tüm cephelerde milyonlarca şehit vererek Milli Mücadeleden zaferle çıktık. Küllerinden doğmuş bir milletin evlatlarıyız. Vatanımız, milletimiz, şerefimiz, dinimiz, bayrağımız varsa bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimize borçluyuz. Yüce Rabbim tüm kahramanlarımızdan razı olsun.” dedi.

 

Etimesgut Kaymakamlığı ve Etimesgut  Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü yemek programına Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat, Türkiye Gaziler Vakfı Etimesgut-Sincan Şube Başkanı Alparslan Hüyük, Harp Malulü Gaziler ve Şehit Dul  ve Yetimleri Ankara 1. No’lu Şube Başkanı Alparslan Fırat, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı İsmet Kürşat Karademir, Etimesgut’ta yaşayan bir çok gazi ve gazi yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılan programda Etimesgut Müftüsü tarafından dua okunarak tüm şehit ve gaziler anıldı.

 

Türkiye Gaziler Vakfı Sincan-Etimesgut Şube Başkanı Alparslan Hüyük ise katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada “Başımızın tacı gazilerimizle bir arada olmanın şeref ve bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bugün vatanımız, milletimiz, devletimiz varsa bunu; vatan, bayrak, devlet uğrunda canını seve seve feda eden kahramanlarımıza borçluyuz. Tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum” İfadelerini kullandı. Program tasavvuf müziği ve semah  gösterisiyle devam etti.

Bir iç mekan görseli olabilir

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Gaziler, Unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı