Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 11:31
 
Etimesgut'ta İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının Açılış Töreni Cahit Zarifoğlu İlkokulunda gerçekleştirildi. Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, ilk ders zilini çalarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda 18 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne; Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Şube Müdürleri  ile idareci, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. 

Tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasından sonra, Cahit Zarifoğlu İlkokulu Okul Müdürü Yaşar Tekin’in açılış konuşması ile devam etti. Tekin yaptığı konuşmada okulun ve eğitim önemine değinerek  eğitim alanında titiz çalışmaların sürdürüleceğini vurguladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, “Yeni bir heyecanla 2017-2018 eğitim öğretim yılına güzel bir başlangıç yapıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek başladığı konuşmasında yeni bir eğitim öğretime kavuşmanın tatlı heyecanını, coşkusunu yüreklerde taşındığını vurgulayarak devam etti.
Yıldırım, yüksek medeniyetin temelini oluşturacak her alanda öncü bir nesil yetiştirmek gibi büyük hedeflere sahip olduklarını belirterek sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler değil, milli ve manevi değerlerine sahip, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş bireyler olarak da öğrencilerin yetişmesini birinci gaye olarak gördüklerini ve bu ilkelerle çalışmalarına yön verdiklerini vurguladı.
Şiirlerin okunması ve “Milletin Evlatları” halk danslarının gösterileri ile devam eden programda Kaymakamımız Fuat Gürel, ilk ders zilini çalarak 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ülkemize, tüm eğitim çalışanlarına, velilere ve öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulundu.Kaymakamımız Fuat Gürel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle sınıfları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet ettiler.
Tören, günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, İlköğretim, Haftası, Coşkuyla, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı