Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 11:16
 
Etimesgut'ta, Lösemili Çocuklar İçin Bere Örüyorlar
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) bünyesinde hizmet veren Geleneksel El Sanatları Uygulama ve Eğitim Merkezi örnek bir çalışmaya imza atıyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta, Lösemili Çocuklar İçin Bere Örüyorlar

Kursiyerler lösemili çocuklar üşümesin diye bere örüyorlar. 20 kursiyer kadın bir araya gelerek yoğun tempoda çocuklara bereleri yıl başından önce yetiştirmeye çalışıyor. Rengarenk iplerden ördükleri farklı motifteki bereler Lösemili Çocuklar Vakfı'na (LÖSEV) ulaştırılacak.

MORAL VERMEK İSTİYORLAR

Kursiyerler böyle bir çalışma yaparak lösemili çocuklara moral vermek istediklerini belirterek, "Çocuklarımızın başları üşümesin dedik; rengarenk bereleri görünce mutlu olsunlar istedik. Biz ev hanımları olarak elimizden geldiği kadarıyla bu şekilde onların yanında olmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandılar.

KADINLAR İÇİN KURSLAR

Geleneksel El Sanatları Uygulama ve Eğitim Merkezi'nde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanat kursları veriliyor. Etimesgutlu kadınlar, merkezde açılan çeyiz ürünleri hazırlama, elde kurdela nakışı, iğne oyası, kırk yama, şiş örücülüğünde bebek hırkası örme ve takı tasarım kurslarına katılıyorlar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta,, Lösemili, Çocuklar, İçin, Bere, Örüyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı