Haber Detayı
11 Mayıs 2017 - Perşembe 00:49
 
Etimesgut'ta 'Milletin Evlatları' Gösterisi Büyüledi
Genel sanat yönetmenliğini Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanatçısı Soner Satı’nın yaptığı ilçemiz Cahit Zarifoğlu İlkokulu ile Cenk Yakın Ortaokulundan 144 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen “Milletin Evlatları” gösterisi izleyenleri büyüledi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta 'Milletin Evlatları' Gösterisi Büyüledi

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Şube Müdürü Engin Erel, okul müdürleri, öğretmenler ile çok sayıda davetlinin katıldığı “Milletin Evlatları” galasında öğrencilerin halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı. 

Korkut Ata Kültür Merkezinde gerçekleşen ve “Anadolu Derler Burasına” adlı şiirle giriş yapan öğrenciler “Milletin Evlatları” gösterisinde; Bitlis, Silifke, Van, Artvin yöreleri başta olmak üzere değişik yörelere ve kültürümüze ait halk oyunları gösterilerinde profesyonelleri aratmadı. Gösterinin sonunda öğrenciler, Anadolu’nun yedi bölgesinden oluşan halk dansları prodüksiyonunu sergilediler. Sahne performansları, müzik ve dans uyumu, yörelere ait giysilerle dikkatleri üzerlerine çeken öğrenciler, gösterilerinin beğenilmesinden duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.

Cahit Zarifoğlu İlkokulu Okul Müdürü Gülcan Çınar, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanatçısı Soner Satı sayesinde öğrencilerinin büyük emekler vererek hazırladıkları bu gösteri ile kültürel zenginliğimizin ortaya konması, izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattığını dile getirdi.

Çınar “Böyle bir organizasyonun içinde bulunmak benim ve öğrencilerimin en büyük hayallerinden biriydi. Bugün bir hayalimiz gerçekleşti. Bizlere bu şansı veren ve öğrencilerime büyük emekler vererek bu güzel gösteriye imzasını atanKültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanatçısı Soner Satı’ya teşekkürlerimi sunuyorum.”diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanatçısı Soner Satı, yedi aylık bir çalışmanın ürününün sergilendiği  “Milletin Evlatları” gösterisi, yüreği vatan, bayrak, millet sevgisiyle çarpan, aynı zamanda sanat sevgisiyle yanıp tutuşan öğrencilerimizin performanslarıyla bir kez daha gurur duyduğunu belirtti.

Satı “Sevgi, saygı, hoşgörü, birlik ve beraberlik, sevdalar, ayrılıklar, kavgalar, savaşlar, unutulmayacak nice anlar ve anılar yaşandı Anadolu toprakları üzerinde. Sevdalı, kimi zaman Yunus kimi zaman Hacı Bektaş-ı Veli oldu. Yüreklerinde yanan sevda ateşiyle aydınlandı, çevreledi ateşi. Birlik ve beraberlik ruhunu uyandırdı. Doldu taştı umutlar Karadeniz’den Kafkasya’ya sel oldu aktı. Bizler de bu düşüncelerle oluşturduğumuz “Milletin Evlatları”nı yetiştirdik. Emeklerimizin karşılığını almak bizleri hem mutlu etti hem de umutlandırdı.” dedi.

Gösterisi sonrasında Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, “Milletin Evlatları” gösterisinin genel sanat yönetmenliğini yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanatçısı Soner Satı ile emeği geçen okul idarecileri, öğretmen ve velileri tebrik ederek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, 'Milletin, Evlatları', Gösterisi, Büyüledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı