Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 23:51
 
Etimesgut'ta Park Sayısı 310'a Yükseldi
Etimesgut'ta park sayısı 310'a, orman sayısı 30'a, toplam yeşil alan miktarı 2 milyon 300 bin metrekareye ulaştı
- Haberi
Etimesgut'ta Park Sayısı 310'a Yükseldi

Etimesgut Belediyesi 2017 yılı içerisinde toplam alanları 275 bin metrekareyi bulan 28 parkın yapımını tamamlayarak hizmete sundu. Yeni yapılan parklarla birlikte ilçenin park sayısı 310'a, orman sayısı 30'a, toplam yeşil alan miktarı da 2 milyon 300 bin metrekareye ulaştı.

İlçenin dörtbir yanında inşa edilen parklarla, Etimesgut daha modern ve yeşil bir görünüme kavuştu. Etimesgut Belediyesi bu yıl içinde inşa ettiği parkların 9'una vatanın bölünmez bütünlüğü ve ayyıldızlı bayrak için canını feda eden kahraman şehitlerimizin ismini verdi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçenin modern yapıya kavuşmasında kazandırdıkları park ve ormanların önemli rol oynadığını söyledi. Demirel, “İlçemiz hızla büyüyor. Nüfusumuz her yıl yüzde 10-15 artış gösteriyor. Modern kentleşme, nüfus ve konut artışına paralel olarak yeşil alan miktarının, parkların, sosyal ve kültürel donatıların, spor alanlarının artmasıyla mümkündür. İşte biz bunun mücadelesini veriyoruz. 14 yıllık görev süremizde ilçemize 2 milyonu aşkın yeşil alan, 215 park, onbinlerce ağaç diktiğimiz 30 hatıra ormanı kazandırdık. Yeni park ve yeşil alan çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Park, Sayısı, 310'a, Yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı