Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 23:49
 
Etimesgut'ta Şeb-i Arus Programı Düzenlendi
Etimesgut Belediyesi, Hz. Mevlana’nın 744. vuslat yıldönümü nedeniyle Şeb-i Arus Vuslat Gecesi ve Mevlana'yı Anma etkinliği düzenledi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Şeb-i Arus Programı Düzenlendi

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliği, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel eşi İlknur Demirel'le birlikte izledi. Sivil toplum örgütleri, bürokratlar, muhtarlar, meclis üyeleri ve MHP İlçe Başkanı Halil Şahingöz'ün de katıldığı programa, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdiler. Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunduğu gecede, Mevlana'nın engin hoşgörüsüne vurgu yapıldı, semazen gösterisi ise büyük ilgi gördü.

SEMAZEN BÜYÜLEDİ

Program, Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma dünya birincisi, Ahmet Hamdi Akseki Camii imam hatibi Ali Tel'in tilavetiyle başladı. Mizansen eşliğinde yapılan semazen gösterisi büyük ilgi gördü.

“MEVLANA’NIN HOŞGÖRÜŞÜNÜ ÖRNEK ALIYORUZ”

Hafız İsmail Coşar ve Hafız Bilal Demiryürek kasideler okudular. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Mevlana’nın kendi ölümünü düğün gecesi olarak gördüğünü belirterek; “Mevlana sevginin, hoşgörünün en üst düzeyidir. Bu topraklar Mevlana gibi birçok değeri bağrından çıkarmıştır. Bizler, onların manevi huzurunda yaşamaya devam ediyoruz. Güzellikleri paylaşarak çoğaltmalıyız. Paylaşacak o kadar çok ortak yanlarımız ve güzelliklerimiz var ki; bunların etrafında, bizi biz yapan bu değerlerin etrafında buluşarak, Mevlana’nın hoşgörüsünü örnek alarak, birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeliyiz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Şeb-i, Arus, Programı, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı