Haber Detayı
10 Haziran 2017 - Cumartesi 01:10
 
Etimesgut'ta Şehit Yakınları ve Gazilerimiz İçin İftar Yemeği
Etimesgut Kaymakamlığı, düzenlediği iftar programı ile şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği verdi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Şehit Yakınları ve Gazilerimiz İçin İftar Yemeği

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel’in düzenlediği iftar programında şehit yakınları ve gaziler ile biraraya gelinerek Ramazan’ın bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşandı.

Etimesgut’ta düzenlenen iftar programının konukları, şehit aileleri ve gaziler oldu.  İftar programına, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal,  Garnizon Komutan Vekili Albay Abdülkadir Alataş, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Belediye Başkan Yardımcıları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Mustafa Karaman, Hakkı Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcı Vekili Ayşe Kardaş, Emniyet Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cüneyt Ünal, Etimesgut Belediyespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal, Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Etimesgut Şubesi Başkanı Gazi Aydoğdu Yaşar,Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Sincan-Etimesgut Şube Başkanı Alparslan Hüyük, kamu kurum ve kuruluş amirleri, belediye meclis üyeleri, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Mehmet İkbal Yılmaz ve yönetimi, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy ve yönetimi, CHP İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve yönetimi, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, sivil toplum örgütleri, mahalle muhtarları, basın mensupları ile çok sayıda davetli katıldı.

ETİMESGUT’UN 110 ŞEHİTİ VE 400 GAZİSİ VAR

Şehit ve gazi ailelerini kapıda karşılayan Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel misafirlerle tek tek ilgilendi. İftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada Gürel, Etimesgut ilçesinde 110 şehit ailesinin ve 400’ün üzerinde gazimizin olduğunu söyleyerek bu iftar programında bir araya gelmekten onur duyduğunu ifade etti.  Kaymakam Gürel, şehitlerin ve gazilerin önemini vurguladığı konuşmasında; vatan için, bayrak için, ezan için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimiz ile devlet olarak yanlarında yer almak istedikleri için bu iftar programın düzenlendiğini belirtti. Katılımlarından dolayı şehit ailelerine, gazilere, protokol üyelerine ve davetlilere teşekkür etti.

AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, terör olaylarında, Fırat Kalkanı Harekatı’nda, 15 Temmuz’da Etimesgut ilçesinin birçok şehit verdiğini belirterek şehit aileleri ile bir araya gelinen bugünde şehitlerimize rahmet diledi.

Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, “Etimesgut’ta 110 kardeşimizi şehit verdik. Birçok sofrada tabaklar eksik kaldı. Bir kadın olarak bunun anlamını çok iyi biliyorum. Bu ülke üzerinde hesapları olanlar şunu bilsinler ki bayrağımız inmeyecek, ezanlarımız dinmeyecektir. Kanımızın son damlasına kadar mücadeleye devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız.  Tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak ülküsünden asla vazgeçmeyerek ülkemizin birliğini, bütünlüğünü koruyacağız.” dedi.

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Ramazan ayı içerisinde iftar yemeği vesilesiyle şehit ve gazi yakınlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Böyle bir iftar yemeğinin düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden şehit ve gazi aileleri ise Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel’e teşekkür etti.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar, masa, yiyecek ve iç mekan

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'ta, Şehit, Yakınları, ve, Gazilerimiz, İçin, İftar, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı