Haber Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 00:32
 
Etimesgut'ta Şırıncaktepe'nin Adı Değişti
Etimesgut Belediyesi'nin, ilçenin eski gecekondu mahallelerinden Alsancak Mahallesi'ndeki Şırıncaktepe olarak bilinen bölgede gerçekleştirdiği rekreasyon çalışmasında sona geldi. Yoğun tempoda çalışan belediye, 60 bin metrekarelik boş ariziyi orman, spor ve oyun alanına dönüştürdü.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Şırıncaktepe'nin Adı Değişti

Engebeli bölümler düzleştirildi. Fore kazıklarla güçlendirildi. 7 Bin adet yetişkin ağaç dikildi. Spor, oyun ve gezinti alanları yapıldı. 50 metre yüksekliğinde Türk Bayrağı dikildi.

Belediye tarafından Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden satın alınan arazinde, önce yoğun engebeli bölümlerin toprağı alındı, kayma riski olan bölgeler fore kazıklarla güçlendirildi. 7-8 yıllık yetişkin ağaçlar dikildi, seyir terasları oluşturuldu. Proje kapsamında alana halı saha, koşu yolu, çocuk oyun grupları, fitness setleri inşa edildi. Etimesgut'un en hakim noktasında bulunan alana 50 metre yüksekliğinde dev bir Türk Bayrağı dikildi. Şırıncaktepe, Ankara'nın en güzel rekreasyon alanlarından birine dönüştürüldü. Etimesgut Belediye Meclisi'nin Aralık Ayı olağan toplantısında bu alana isim verecek.

ÇOK GÜZEL OLDU

Çalışmalar, bölge halkı tarafından çok beğenildi. Vatandaşlar, daha önce alanın boş ve bakımsız olduğunu, sürekli olarak olumsuz bir manzara ile içiçe yaşamak durumunda olduklarını hatırlatarak, "Şimdi gerçekten çok güzel oldu. Bu bölgeye yapılabilecek en güzel proje uygulandı. Evimizin balkonuna çıktığımızda artık güzel bir orman ve dalgalanan ayyıldızlı bayrağımızı görüyoruz. Spor yapabileceğimiz ve çocuklarımızın gidebileceği oyun alanları da yapıldı. Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver Demirel'e çok teşekkür ediyoruz" dediler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Şırıncaktepe'nin, Adı, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı