Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 22:58
 
Etimesgut'ta Siyasi Boşluğu Gelecek Partisi Dolduracak
Kısa bir süre önce teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ve Temmuz ayında yapacakları İlçe Kongresine hazırlanan Gelecek Partisi’nin Etimesgut İlçe Başkanı Ersin Işık gazetemize teşkilatlanma çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Siyasi Boşluğu Gelecek Partisi Dolduracak

Kısa bir süre önce teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan ve Temmuz ayında yapacakları İlçe Kongresine hazırlanan Gelecek Partisi’nin Etimesgut İlçe Başkanı Ersin Işık gazetemize yaptığı açıklamada “Partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Siyasette ve ekonomide kriz yaşadığımız şu dönemde partimiz vatandaşımız için bir umut haline geldi. Etimesgut’ta da görülen siyasi boşluğu Gelecek Partisi olarak biz dolduracağız” dedi.

 
    Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı’nda yeni kurulan Gelecek Partisi’nin, kurumsal olarak teşkilatlanmasını tamamlayan ilk İlçe Teşkilatı Etimesgut oldu. Kurulduğu günden bu yana yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten İlçe Başkanı Ersin Işık gazetemize yaptığı açıklamada, “Üye  kayıt çalışmalarımızı sürdürüyoruz, halkımızın yoğun bir ilgisiyle karşılaşıyoruz. İlçe Binamızı tamamladıktan ve eksiklerimizi giderdikten sonra kongre hazırlıklarımıza başladık ve Temmuz ayı içerisinde büyük ihtimalle ilçe kongremizi yapacağız. Üye kayıtlarımızla devam ederken bir yandan da delegelerimizi oluşturuyoruz.” dedi.
 
   “Partimize yoğun bir ilgi var. Vatandaşlarımızın bugün kriz olarak adlandırdığımız buhran diyeceğimiz ortamda ciddi bir arayış içerisinde. Tarafsız yapılan anketler de şunu gösteriyor ki kararsız seçmenlerin sayısı çok fazla ve yeni kurulan partilere doğru bir eğilim söz konusu. Hem parti programımız, hem de Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun tavır, davranış ve tutumu, daha önce yapmış olduğu başarılı çalışmalar, gerek Dışişleri Bakanlığı ve gerekse Başbakanlığı döneminde yaptığı başarılı çalışmalar ile  halkın sevgisini kazanmış bir liderimiz olması partimize ilgiyi artırıyor” diyen Ersin Işık, “Teşkilatımıza gelen vatandaşlarımız partimizin öncelikle hedeflerini, amaçlarını ve ilkelerini benimsediklerini söylüyor. Biz özgürlükçü ve demokratik bir partiyiz. Bizim için önemli olan insan onuru. İnsan onurunu korumak ve yaşatmak için ne gerekiyorsa partimizi bu anlamda çalışma yürütüyor. Temel hak ve özgürlüklere saygı duyuyoruz. İnsanlarımızın refahımı sağlamak için ne tür çalışmalar yapabiliriz parti programımızda yer alıyor” açıklamasında bulundu.
   Işık, yeni bir parti olduklarını ve geleceğe hazırlandıklarını dile getirirken “Daha önceki beyanlarımda da belirtmiştim; bizim politika izleme kurulumuz var ve çalışmalarını sürdürüyor. İktidarda olan bir partiymiş gibi Genel Merkezimiz ciddi bir çalışma yürütüyor. Şu an uygulanan ekonomik politikalardaki eksiklikleri tespit ederken aynı zamanda çözüm önerileri getiriyorlar” dedi.
 
    ETİMESGUT ve GELECEK PARTİSİ
 
   Gelecek Partisi Etimesgut İlçe Başkanı Ersin Işık, sözlerine şöyle devam etti:
    “ Etimesgut yerelinde siyasette bir boşluk olduğuna inanıyorum. Siyasette eksiklik yaşanan bir ilçemiz. Neden diyecek olursanız, burada tek kutuplu bir siyaset var. MHP’li olan ve en son olarak Cumhur İttifakının adayı olarak seçimi kazanan mevcut Belediye Başkanı ekseni etrafından tek kutuplu bir siyaset olduğunu düşünüyorum.
    Şu ana kadar MHP’nin dışındaki diğer siyasi partiler AK Parti, CHP, İYİ Parti olmasına rağmen Etimesgut’ta ciddi manada siyaset üreten ve siyasi boşluğu dolduran bir parti olmadı. Millet İttifakının ortakları olan CHP ve İYİ Parti, Etimesgut’ta bu boşluğu dolduramazken muhalefet yapamıyorlar.. Yeni kurulan bir parti olarak Etimesgut’ta ki siyasi boşluğu dolduracağımıza inanıyorum. Buna bağlı olarak ciddi çalışmalarımız, hazırlıklarımız var. Elbette teşkilatımızı oluşturmamızın hemen ardından bir pandemi süreci yaşadık. Ardından ilçe kongremizin hazırlıklarımızı yürütüyoruz. Bu nedenle sahaya tam olarak inemedik. Kongremizi tamamladıktan sonra ve kurumsal yapımızı oluşturduktan sonra bizi sahalarda daha çok göreceksiniz. Etimesgut’un her türlü eksiğini, sıkıntısını dile getiren, bunların çözümü için çalışmalar yürüten bir parti olarak Etimesgut siyasi tarihinde iyi bir yer edineceğimizi düşünüyorum. 
    Son yıllarda yoğun mesai harcayarak Etimesgut siyaseti içerisinde yer alıyorum. Etimesgut’un sorunlarını da biliyoruz, çözümlerini de biliyoruz. Hiç bir şey yok demekle sorunlar yok olmuyor. Etimesgut’un ciddi manada eksiklikleri var, yıllardır çözülemeyen sorunları var. Klişeleşmiş lafları burada söylemek istemiyorum ama yeni yeni çözülmeye başlayan İstasyon Caddesi trafik sorunu var, Etipark sorunu var.. Öte yandan Ulaşım sorumuz var, işsizlik sorunumuz var. Yol, altyapı sorunlarımız var. Bunların araştırılıp çözüm yollarının ortaya konması gerek. Biz bunlara hazırız ve bir sonraki seçimlere kadar çözümleriyle, projelerimizle Etimesgutluların karşısına çıkacağız. Gelecek Partisi olarak, ilçemizin geleceği için ciddi çalışmalar yürüteceğiz.”
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'ta, Siyasi, Boşluğu, Gelecek, Partisi, Dolduracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı