Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 23:48
 
Etimesgut'tan, Erzurum-Karayazı'ya Hediye!
Etimesgut Atatürk İlkokulu veli, öğrenci ve öğretmenlerinin, Erzurum Karayazı ilçesi Köycegiz İlkokuluyla Ortaokulu’na gönderdiği hediyeler yerine ulaştı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'tan, Erzurum-Karayazı'ya Hediye!

Erzurum’un Karayazı İlçesi’ne bağlı Köyceğiz Köyü, şehir merkezine 116 km uzaklıkta.Denizden yüksekliği 2.285 metre olan köyde coğrafi şartlar ve iklim oldukça çetin.

6 Adet derslikte 8 öğretmen ve 176 öğrencisi ile eğitim ve öğretimini sürdüren Köyceğiz İlkokuluna ,Atatürk İlkokulu öğrenci ve velileri başta kırtasiye olmak üzere çeşitli malzemelerden oluşan bir yardım kampanyası düzenledi.Temin edilen malzemeler daha sonra okul idaresi tarafından yerine ulaştırıldı.

Atatürk İlkokulu Müdürü Durali AKYÜZ ,hediyelerinin yerine ulaştırılıp dağıtılmasında katkı sağlayan tüm velileri,öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür etti.

Bu tarz faaliyetlerin , öğrencilerin hedeflerini yükseltip zamanın koşullarını göz önüne alarak çağı yakalamasına , zamanı ve mevcut şartları değerlendirmesine , sorunu çözen bir yapıya sahip olmasına ,farklı düşünebilmesine, ötekine saygılı ve diyaloğa açık olmayı benimsemesine katkı sağladığını söyledi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'tan,, Erzurum-Karayazı'ya, Hediye!,
Yorumlar
Haber Yazılımı