Haber Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 00:28
 
Etimesgut'tan Türkmen Kardeşlere Kışlık Yardım
Etimesgut Belediyesi, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınan Türkmen ailelere, yaşam desteğini sürdürüyor
Etimesgut Haberi
Etimesgut'tan Türkmen Kardeşlere Kışlık Yardım

Etimesgut sınırları içinde oturan Türkmen aileleri tespit eden Etimesgut Belediyesi, mobilya, beyaz eşya, mobilya, gıda, battaniye yardımı yapıyor. Mevsim şartlarını dikkate alan belediye, Türkmen çocuklara kazak, pantolon, bot ve kabandan oluşan kışlık giysi desteği sağladı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, aileleri evlerinde ziyaret ederek yardımları takdim ettiler, ailelerin diğer ihtiyaçlarını da belirlediler. Kışlık giysilerini alan çocuklar büyük mutluluk yaşadılar.

BAYIRBUCAK'A YARDIM

İlçe sınırlarında geçici ikamet eden Musul, Telafer ve Kerkük'ten gelen soydaşlarla sürekli olarak ilgilenen Etimesgut Belediyesi, Bayırbucak Türkmenleri'ne de kuru gıda ve ihtiyaç maddesinden oluşan yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Tırlarla Hatay Yayladağ'a nakledilen ihtiyaç maddeleri, Türkmenler'e teslim edilerek Türkmen Dağı'na ulaştırılıyor.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkmen kardeşlere her türlü desteği sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Demirel, "Ülkelerindeki yanan ateşten kaçan Türkmen kardeşlerimiz, bizim misafirimizdir. İlçemizde yaşayan Türkmen ailelerimizin hem maddi hem manevi olarak her zaman yanlarında olmaya gayret ediyoruz. İnşaallah bu sıkıntılı dönem bir an önce sona erecek ve kardeşlerimiz de kendi yurtlarında rahata ereceklerdir" dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut'tan, Türkmen, Kardeşlere, Kışlık, Yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı