Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 00:27
 
Etimesgut Zabıtası Ramazan Denetiminde
Etimesgut'ta, Ramazan ayında tüketimi artan pide ve unlu mamullerin üretim yerleri sıkı denetleniyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Zabıtası Ramazan Denetiminde

Etimesgut Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında denetimlerini sıklaştırdı.

Zabıta ekipleri, özellikle ramazan ayıyla birlikte tüketimi artan, saklama ve satış şartları titizlik gerektiren gıda maddelerine yönelik işyerlerini sıkı takibe aldı.

Pide, tatlı, kahvaltılık ile et ve süt ürünlerinin satıldığı reyonlar sıkı kontrolden geçirildi. Pide ve ekmek üretim yerlerinde çalışan personelin hijyen kurallarına uyup uymadıkları denetlendi.

Zabıta ekipleri ayrıca işyerlerini, ‘İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları Yönetmeliğine’ uyup uymadıkları yönünden de inceledi. Şartlara uymayan işyerlerine, ilgili kanun ve yönetmelikler hükmünce işlem yapıldı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yıl boyunca aksamadan devam eden zabıta hizmetlerini ramazan ayında daha da artırdıklarını belirterek, “Yaptığımız denetimlerde, esnafımızın büyük ölçüde yasal şartlara uygun faaliyet yürüttüklerini tespit ediyoruz, uygun şartları taşımayanlar hakkında da yasal işlem uygulayarak piyasayı kontrol altında tutmaktayız. Hemşehrilerimiz gönül rahatlığı içerisinde alışverişlerini yapabilirler. Karşılaşacakları en küçük bir olumsuzluk durumunda ise zabıtamızla ya da doğrudan başkanlığımızla bilgi paylaşmalarını rica ederim” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Zabıtası, Ramazan, Denetiminde,
Yorumlar
Haber Yazılımı