Haber Detayı
16 Ekim 2014 - Perşembe 13:07
 
Etimesgut Belediyesi’nde AK Parti-CHP Tartışması
Etimesgut Belediyesi’nin 2015 Yılı Mali Bütçesi görüşmeleri tamamlandı. Bütçe görüşmelerine AK Parti ve CHP’li Meclis Üyelerinin karşılıklı tartışmaları damga vurdu.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi’nde AK Parti-CHP Tartışması

19 Madde’den oluşan Bütçe görüşmeleri sonunda, Etimesgut Belediyesi’nin 2015 Yılı Tahmini Bütçesinin 201 milyon TL olmasına oy birliğiyle karar verildi. Bütçe maratonunun son gününde Belediye Meclis Üyeleri parti grupları ve şahsi olarak söz alarak görüşlerini belirttiler. AK Parti Grubu adına söz alarak konuşan Grup Başkanvekili Necmi Bulut’un ardından CHP adına Süleyman Doğan söz aldı.

SÜLEYMAN DOĞAN’A BÜYÜK TEPKİ!

Doğan, bütçeyle ilgili eleştirilerine devam ederken genel siyaset üzerine konuşmaya başladı. Süleyman Doğan,  Belediyenin artan bütçesine göre yatırımların azlığına dikkat çekerken “Biz esenli bir şehir istiyoruz. Trafik sorunu devam ediyor. Etimesgutlular çile çekiyor. Çocuklarımız 50-60 kişilik sınıflarda okuyor. Uyuşturucu, ortaokullarımıza kadar girdi” dedi. Doğan, Belediye Meclisi’nde yapılan toplantılarda “Biz CHP olarak, rant getiren önergelere her zaman HAYIR dedik. AK Parti’liler ise her zaman EVET dediler. Yanlışlara asla hayır demediler. Etimesgut Belediye Meclisi’nde AK Parti-MHP ittifakı yapılıyor” diye konuştu.

Doğan’ın bu konuşmaları, AK Parti’li meclis üyelerinin tepkisine yol açarken meclis bir anda karıştı. AK Parti’liler, Süleyman Doğan’a tepki gösterirken Belediye Meclis Salonu’nda bütçe görüşmelerinde bütçeyle ilgili konuşmasını istediler.

ŞAHİNGÖZ YANIT VERDİ

Süleyman Doğan’ın ardından söz alarak kürsüye çıkan AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Mesut Şahingöz ise konuşmasında “Bu ülkede gerek hükümette, gerek yerel yönetimlerde herkes hizmet etmek için o görevlere geliyor. AK Parti iktidarı döneminde, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en fazla eğitime yatırım yapılan dönemi olmuştur. 60 binin üzerinde sınıf yapılmış, eğitimde kalite artmıştır. Bugün gerek hükümet, gerek Büyükşehir Belediyemizin Etimesgut’a yaptığı hizmetler, devam ettirdiği çalışmalar ortadadır” dedi.

Şahingöz, Doğan’ın rantla ilgili meclis kararlarına evet demedikleri konusundaki açıklamalarına  cevap verirken “Bütçenin dışına çıkarak yaptığınız konuşmada meclis kararlarından bahsettiniz. Alınan meclis kararlarında eğer kişisel rantla alakalı bir karar var ise, bunun yanlış ve kişisel rant sağlayan bir karar olduğunu düşünüyorsanız Cumhuriyet Savcılığı bir adım uzaklıkta. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunun” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi’nin, 2015, Yılı, Mali, Bütçesi, görüşmeleri, tamamlandı, B
Yorumlar
Haber Yazılımı