Haber Detayı
28 Eylül 2014 - Pazar 10:57
 
Etimesgut Belediyesi'nden ALO KURBAN HATTI
Kurbanı kaçanların‘Alo Kurbanım kaçtı” demeleri yeterli olacak. Belediyenin özel kurban timi, kurbanı yakalayıp sahibine teslim edecek.
Etimesgut Haberi
Etimesgut Belediyesi'nden ALO KURBAN HATTI

Etimesgut Belediyesi, vatandaşların kurbanlıklarını alırken, taşırken ve keserken sıkıntı yaşamalarını önlemek için Alo Kurban Hattı kurdu. Vatandaşlar 0.545 842 84 38 numaralı telefonu arayarak kurbanla ilgili her türlü istek, şikayet ve önerilerini iletebilecekler. 
Kurban hattı, bayram öncesinde ve bayram süresince Etimesgut halkının hizmetinde olacak.
 
ALO KURBANIM KAÇTI
Yeşilova Mahallesi’nde 400 çadırlık kurban pazarı kuran Etimesgut Belediyesi, kurbanların satışı sonrasında yaşanabilecek sıkıntılar için de tedbir aldı. Etimesgut Belediyesi, kurbanlıkların kesim noktalarına götürülmesi esnasında kaçabilme ihtimallerini göz önünde bulundurarak özel kurban yakalama timi oluşturdu.
 
Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden görevli veteriner hekimle birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden eğitimli personel ve Zabıta Müdürlüğü personellerinden oluşan tim, 24 saat göreve hazır bekliyor. Tim, vatandaşlardan gelen ‘Alo Kurbanım Kaçtı’ ihbarını alır almaz olay yerine intikal edecekler. Kurbanı yakalayarak sahiplerine teslim edecekler. Yakalama sırasında, vatandaşların rahatsız edilmemesi ve kurbanlığa acı çektirilmemesi için hassas davranılacak. 
 
300 PERSONEL GÖREVLİ
Etimesgut’ta, bayram boyunca 70 zabıta ve güvenlik personeli, 52 kasap, 100 temizlik görevlisi ile veteriner, sağlık ve destek hizmetleriyle birlikte toplam 300 personel görev yapıyor.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kurbanı, kaçanların‘Alo, Kurbanım, kaçtı”, demeleri, yeterli, olacak, Belediyeni
Yorumlar
Haber Yazılımı