Haber Detayı
24 Eylül 2014 - Çarşamba 02:12
 
Etimesgut CHP'de Aranan Suçlu Bulundu
CHP Etimesgut İlçe Örgütü, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kez ciddi bir toplantı yaparak 'İlçe Danışma Meclisi' toplantısını gerçekleştirdi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut CHP'de Aranan Suçlu Bulundu

Eryaman'da bulunan Grand Park Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Yardımcıları ve Ankara Milletvekillerinin yanı sıra Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, bazı ilçelerin ilçe başkanları, partililer, Etimesgut İlçe Başkanı Faruk Özdemir ve yönetimi, 30 Mart'ta Belediye Başkan Adayı olan Memet Yula ve çok sayıda partili katıldı.

YULA'DAN SAVUNMA GİBİ RAPOR

İlçe Danışma Toplantısında, yaşanan en ilginç olaylardan birisi de; 30 Mart'ta Belediye Başkan Adayı olan ancak almış olduğu yüzde 19.9'luk oy oranı ile CHP'nin tarihinde Etimesgut'ta en düşük oy yüzdesini alan Memet Yula'nın kendini savunur nitelikte partililere dağıtmış olduğu "Etimesgut 30 Mart 2014 Yerel Seçim Sonuçları Değerlendirme Raporu" kitapçığı oldu.

Birçok partili tarafından eleştirilen Memet Yula, seçimlerden hemen sonra parti Genel Merkezi'ne ve İl Örgütü'ne sunduğu bu raporu, kitapçık haline getirerek Etimesgut'taki partililere dağıttı. Yula, raporda 30 Mart yerel seçimlerinin kaybedilmesinde en önemli unsurların başında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın geldiğine dikkat çekerken kendisinin ve ilçe örgütünün hiç bir suçunun olmadığına değindi.
İŞTE KAYBETTİKLERİ SEÇİMİN SUÇLULARI:


1- Mansur Yavaş
    (Mansur Yavaş'ın pragmatist siyaseti ve Etimesgut'ta CHP adayını zor bir denklem içine sokması)
2- Halk TV
    (Sürekli olarak MHP Adayını ekranlarına çıkardı)
3- CHP Seçmeninin yanlış yönlendirilmesi
4- Enver Demirel'den 10. Yıl Marşı ile Teşekkür Turu

(Konuyla ilgili geniş haberimizi, İlçe Danışma Toplantısında yaşananları gazetemizde okuyabilirsiniz)

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP, Etimesgut, İlçe, Örgütü, 30, Mart, yerel, seçimlerinin, ardından, ilk, kez,
Yorumlar
Haber Yazılımı