Haber Detayı
09 Haziran 2017 - Cuma 13:59
 
Etimesgutlu Fatma Albayrak, Türkiye'nin En Genç Yazarı
Yazmaya 9 yaşında başlayan ve üçüncü romanını 14 yaşında tamamlayan Fatma Albayrak, Türkiye´nin en genç yazarı olarak adından söz ettiriyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgutlu Fatma Albayrak, Türkiye'nin En Genç Yazarı

Eryaman Şehit Okan Koç İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Albayrak, yayımlanan üç romanıyla Türkiye´nin en genç yazarları arasındaki yerini aldı.

Üç romanı ile Türkiye’nin en genç romancıları arasına adını yazdıran Eryaman Şehit Okan Koç İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Albayrak, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’ı ziyaret etti.

Ziyarette Gazeteci-Yazar Hakan Albayrak’ın kızı Fatma Albayrak ile bir araya gelerek sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, yazdıklarıyla sadece yaşıtlarına değil her yaştan okuyucuya hitap eden Fatma Albayrak’ı görmekten, onunla sohbet etmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Fatma Albayrak gibi genç yeteneklerimizin ülkemizin önemli değerleri olduğunun vurgulandığı sohbette Albayrak, yazdığı romanlar hakkında bilgi verdi.

Yaşıtlarına örnek olmak istiyor

Albayrak, yazma çalışmalarında arkadaşlarının kendisini yürekten desteklediklerini dile getirerek bu anlamda yaşıtlarına örnek teşkil etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kitap yazmak için çok kitap okumak gerekir.

Albayrak’ın yazarlık serüveni ve okumanın önemi üzerine yaptığı sohbetin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım "Öğrencilerimize sürekli kitap okumalarını öneriyoruz. Kitap yazmak için çok kitap okumak gerekir. Kitap okumak da bir teknik gerektirse de yazmak çok farklı bir şey." diyerek Fatma Albayrak’ı kutladı.

Genç yazar Fatma Albayrak’ın "Yeni Osmanlı: 21. Mustafa’nın Amazon Maceraları” adlı son romanını imzalayarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım’a hediye etmesinin ardından ziyaret sona erdi.

Maceracı güzel bir hikâye olan ‘Bir Deniz Macerası’ kitabını 9 yaşında yazan Fatma Albayrak, ikinci romanı olan farklı milletlerden bir grup kız çocuğunun Los Angeles’daki iyilik maceralarını konu alan "İyilik Çetesi"ni çıkarmasının ardından, şimdi de üçüncü romanı "Yeni Osmanlı: 21. Mustafa’nın Amazon Maceraları”nı tamamlayarak 14 yaşında üç roman yayımlayan en genç yazarlar arasında yer aldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgutlu, Fatma, Albayrak,, Türkiye'nin, En, Genç, Yazarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı