Haber Detayı
09 Mayıs 2013 - Perşembe 12:48
 
Etimesgut'ta Arsa Tartışması!
Etimesgut Belediyesi Meclis Toplantısı’nda, Belediye Meclis Üyeleri arasında “Hangi dönemde kim daha çok arsa sattı?” tartışmaları yaşandı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Arsa Tartışması!

HANGİ BAŞKAN NE KADAR ARSA SATTI?

 

1990 yılında Belediye olan ve aynı yıl yapılan seçimlerde Ramazan Tosun’un Belediye Başkanlığına seçilmesinden bugüne kadar görev yapan Yalçın Beyaz (Refah Partisi), Enver Demirel (MHP), Serhat Kemal Yılmaz (AK Parti) ve son olarak Enver Demirel’in bu görevi yeniden sürdürdüğü belediye başkanları içerisinde en çok kimin arsa sattığı tartışmaları yaşanan Etimesgut’ta bu tartışmalar günyüzüne çıkacak.

 

Hafta başında başlayan Meclis Toplantılarının ilk gününde yaşanan tartışmalar neticesinde; AK Parti Grup Başkanvekili ve Belediye Meclis Üyesi Halil Otaman tarafından meclis başkanlığına bir önerge verildi. Bu önerge neticesinde Etimesgut Belediye Meclis Üyeleri’nce bir araştırma komisyonu kurulması kararlaştırıldı.

 

SATILAN ARSALARI ARAŞTIRACAKLAR

 

Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda CHP’den Ayhan Yılmaz ve Aydın Özel, AK Parti’den Halil Otaman ve Mesut Şahingöz, MHP’den Hamit Yavuz ve Murat Bal’ın yer aldığı komisyon; bugüne kadar görev yapan ve halen görevini sürdüren Belediye Başkanlarının ne kadar arsa sattıklarını araştırarak kamuoyuna sunacaklar. Bugüne kadar arsa satışlarıyla ilgili tüm Encümen kararlarını da inceleyecek olan komisyon, arsa tartışmalarına da son verecek.

 

Yaklaşık 2-3 aylık bir çalışma süresi sonunda, komisyon satılan arsalar ortaya çıkaracak ve bu konuda bir rapor hazırlayacak. Etimesgut Belediyesi’ne ait olup ta gerek ticari anlamda ve gerekse konut anlamında arsaların kimlere satıldığı, kaç liraya satıldığı da açıklanacak. Etimesgut kamuoyu, komisyon raporunu dört gözle bekliyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, Meclis, Toplantısı’nda, Belediye, Meclis, Üyeleri, arasın
Yorumlar
Haber Yazılımı