Haber Detayı
07 Mayıs 2013 - Salı 22:16
 
Etimesgut'ta TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
TÜBİTAK Bilim Fuarı Mustafa Kemal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde açıldı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK ve Mustafa Kemal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi işbirliği ile yürütülen TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KARAMAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ulvi KABAKÇI, Bayram GÜLEÇ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Yalçın ZERDALİ, Fethi DAĞ, İlhan KOÇ, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bülent ÇANAKCI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Celalettin BAKIR, Adil YILDIZ, Ünsal ÇOLAK, TÜBİTAK Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Kızılay Temsilcileri, Okul ve Kurum Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldılar.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Mehter Takımı gösterileri büyük beğeni kazandı. Okul Müdürü Aynur Uzundurukan davetlilere yaptığı konuşmada okul hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’nın mesajı okundu.

 

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KARAMAN, “Ankara İlinin ve Etimesgut İlçesinin eğitimini yürüten ekip burada. Bu ekip Ankara İlini, Etimesgut İlçesini eğitimin başkenti haline getirdi. Türkiye’de birçok gelişmeye, yeniliklere imza attı Ama biz bu gelişmeleri ve başarıyı yeterli bulmuyoruz. Biz dünyadaki olumlu gelişmeleri bulup Ankara eğitimine, Etimesgut eğitimine entegre etmeyi görev biliyoruz” dedi.

 

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KARAMAN, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, bilgi toplumunu oluşturmada etkili olacak nitelikli insan gücü yetiştirilmesi yönündeki faaliyetlerin içerisinde bilim fuarlarının önemli yer tuttuğunu, incelemeye, araştırmaya, sorgulamaya, buluşa ve icata düşkün idareci, öğretmen ve öğrencileri bir araya toplayarak bilim-buluş esintisi yaratan bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti. TÜBİTAK Bilim Fuarının ülkemizin ekonomik-sosyal ve kültürel yapısına katkı sağlamasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

            Ankara İlinin projelerinden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan KOÇ; İl Milli Eğitim Müdürü Kamil AYDOĞAN’ın bu programa katılmayı çok istemesine rağmen aniden bir başka programa katılma mecburiyetinde kalması nedeniyle Etimesgut İlçesi TÜBİTAK Bilim Fuarına katılamadığını açıkladı. Tüm katılımcılara başarı dileklerinde bulunan Koç, “Ankara İlimiz proje üretmede Türkiye eğitimine çok büyük katkı sağlıyor. Etimesgut İlçesi de proje üretmede hem Türkiye eğitimine hem de Ankara eğitimine büyük katkı sağlıyor. Etimesgut İlçesi Ankara eğitiminin en çok proje üreten, en fazla nitelikli proje üreten ilçelerinden birisidir. Bu alanda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KARAMAN’ ın büyük uğraş ve desteğinin olduğunu biliyoruz. Okullara proje desteği vermekteki çabasından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KARAMAN’a özellikle teşekkür ediyorum” dedi. Seymen oyunlarının ardından TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı yapıldı. Fuarı gezenler projelerin hazırlanmasından ve sunulmasından çok etkilendiler.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: TÜBİTAK, Bilim, Fuarı, Mustafa, Kemal, Anadolu, Sağlık, Meslek, Lisesi’nde, açıl
Yorumlar
Haber Yazılımı