Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 12:29
 
Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Neredeyse her konuda olduğu gibi birçok kişinin hayali olan ev alma konusunda da dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur.
Güncel Haberi
Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Neredeyse her konuda olduğu gibi birçok kişinin hayali olan ev alma konusunda da dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur. Eğer siz de Birevim’in sunmuş olduğu faizsiz ev kampanyasından faydalanıp kendi evinizi almak üzereyseniz size verebileceğimiz birkaç ince nokta bulunuyor.

Depreme Dayanıklılık

Birevim’in sunmuş olduğu faizsiz ev almak kampanyasından faydalandıktan sonra yapmanız gereken şey doğru evi seçmek olacaktır. Bunun için öncelikle incelemiş ve beğenmiş olduğunuz bütün evlerin depreme dayanıklı olmasına özen göstermeniz gerekir. Nitekim bir ev ne kadar güzel bir görünüme ne kadar güzel bir bahçeye ya da ne kadar güzel bir lokasyona sahip olursa olsun eğer depreme dayanıklı olarak inşa edilmediyse herhangi bir anlam ifade etmeyecektir. Son zamanlarda artan deprem vakalarını da düşünecek olursak ev alırken dikkat etmeniz gereken ilk şeyin yapım esnasında depreme dayanıklı malzemeler kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek, kolon sayısına dikkat etmek ve deprem bölgesinde bulunup bulunmadığını öğrenmek olacaktır.

Lokasyon

Birevim’in sizlere sunmuş olduğu faizsiz, peşinatsız ev alma kampanyasından faydalandıktan sonra uygun olacak evi belirlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey evin lokasyonu olur. Satın almak istediğiniz evin hastane, okul, sağlık ocağı, toplu taşıma araçları ve varsa metro istasyonuna yakın olmasına özen göstermeniz gerekir. Böylelikle ulaşım için ekstradan bir araca ihtiyaç duymayıp evinize gelmek isteyen misafirlere de kolay ulaşım imkânı verebilirsiniz. Diğer yandan ev almak istediğiniz bölgenin yeşillik alanları yakın olması, doğa ile iç içe bulunması ve çocuklarınızın keyifli bir şekilde vakit geçirebilmeleri için eğlence alanlarına sahip olduğuna özen gösterebilirsiniz.

Fiyatı

Birevim’in eşsiz kampanyalarından faydalandıktan sonra dikkat etmeniz gereken son nokta satın alacağınız evin fiyatı olacaktır. Fiyat konusunda unutmamanız gereken ilk şey her evin bir pazarlık payı olduğu olarak bilinir. Yani size her ne kadar pazarlık payı yoktur deseler bile bunları dinlemeyip iyi bir indirim almaya çalışabilirsiniz. Ayrıca satın alırken bölgede bulunan diğer evlerin fiyatını araştırmak size bir konuda avantaj sağlayabilir. Bu sayede satın almak istediğiniz evin gerçek fiyatını kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Kaynaklar;

https://www.faizsizev.org/

https://www.faizsizev.org/faizsiz-ev-alma-yontemleri-nelerdir/

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ev, Alırken, Nelere, Dikkat, Etmeliyiz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı