Haber Detayı
15 Ekim 2014 - Çarşamba 00:29
 
Eyüp Gözgeç'ten "Orman Çiftliği Mahallesi" Açıklaması
Ankara Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, geçtiğimiz günlerde bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından gündeme getirilen "Atatürk Orman Çiftliği" adından "Atatürk" isminin çıkarılarak, "Orman Çiftliği Mahallesi " ibaresinin kullanıldığı yönündeki eleştirilere de açıklık getirildi.
Ankara Haberi
Eyüp Gözgeç'ten

Konuya ilişkin söz alan AK Parti Büyükşehir Belediye ve Etimesgut Belediye Meclis Üyesi Eyüp Gözgeç, Atatürk isminin önergede geçmemesinde kesinlikle bir art niyet bulunmadığını belirterek şunları söyledi:

"Verdiğimiz önergedeki söz konusu bölgenin ismi tapu kayıtlarında 'Yenimahalle İlçesi Orman Çiftliği Mahallesi' olarak geçmektedir. Plan değişikliği tapu kayıtlarına uygun olarak yazılmak zorundadır. Biz de 41663 ada, 2 nolu parseli, Tapu Kayıtları, Tapu Tescil Belgesi’ne uygun olarak yazmak durumunda kaldık. Kaldı ki aynı yerle ilgili CHP'li Yenimahalle Belediyesi 'de Encümen kararında aynı bizim gibi ‘Yenimahalle İlçesi Orman Çiftliği Mahallesi’ ibaresini kullanmıştır. Mahallenin ismini kesinlikle tapuda yazıldığı şekilde verdik. Mahallenin ismi Orman Çiftliği Mahallesi’dir. Resmi kayıtlar da bunu göstermektedir. Bunun dışında bir art niyet yoktur.  Atatürk, Cumhuriyetimizin kurucusu ve hepimizin ortak değeri, dua ettiğimiz bir liderdir.” 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediye, Meclis, toplantısında, geçtiğimiz, günlerde, bazı,
Yorumlar
Haber Yazılımı