Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 11:02
 
Fatih Omaç'ın Meclis Üyeliği 2 Gün Sürdü
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa etmesi ve yerine Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın getirilmesinin ardından Sincan Belediyesi ve AK Parti Teşkilatı karıştı.
Sincan Haberi
Fatih Omaç'ın Meclis Üyeliği 2 Gün Sürdü

SİNCAN AK PARTİ KARIŞTI

Başkent’te, istifa eden Melih Gökçek’in yerine Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın getirilmesi, Sincan’da yeni Belediye Başkanı’nın kim olacağı sorularını akla getirdi. Mustafa Tuna’nın, Gökçek’in yerine getirilecek olması; geçtiğimiz hafta içerisinde Sincan Belediye Meclisi ve AK Parti Teşkilatı’nda hareketliliğe yol açtı. AK Parti’li Meclis Üyesi Selahattin Tırın’ın memuriyete geçecek olması nedeniyle istifa etmesiyle birlikte ortalık karıştı. Yedek sırada bulunan meclis üyesi adaylarından 26,27,28, 29 ve 30. Sıradaki yedek üyelerin istifalarını bildirmeleri bir anda mevcut İlçe Başkanı Av. Fatih Omaç’ın meclis üyeliği ile karşı karşıya kalmasına sebebiyet verdi.

Yedek meclis üyelerinden istifa eden isimler ise Serkan Tekgümüş, İbrahim Kurak, Fethi Çakmak, Selçuk Altınışık ve Mevlüt Başaran’ın istifalarını bildirmeleriyle İlçe Başkanı Av. Fatih Omaç, Sincan Belediye Meclis Üyeliğine getirildi. Perşembe ve Cuma günü yapılan meclis toplantılarında da Omaç’ın ismi, meclis üyesi olarak yoklama listesinde yer aldı ancak kendisi Belediye Meclis Toplantılarına katılmadı.

HEDEF OMAÇ’IN BELEDİYE BAŞKANLIĞI MI?

Omaç’ın meclis üyeliğine getirilmesi operasyonu, Mustafa Tuna’nın yerine meclis yeni Belediye Başkanı olarak seçilmesi planları çerçevesinde gelişti. Hedef, Fatih Omaç’ın Sincan Belediye Başkanlığı’na seçilmesiydi. Ancak bu plan suya düştü. AK Parti Ankara İl Başkanlığı olaya el koydu. Pazartesi günü (dün) yapılan Sincan Belediye Meclisi Toplantısında da, AK Parti Ankara İl Teşkilatı Yerel Yönetimlerden Sorumla İl Başkan Yardımcısı Mustafa Toruntay toplantıya Fatih Omaç’ın meclis üyeliğinden istifa ettiğine dair dilekçeyi sunarak Omaç’ın meclis üyesi olmayacağını açıkladı.

İLÇE BAŞKANLIĞINDAN DA İSTİFA ETTİ

Yaşanan bu gelişmelerin ardından AK Parti Sincan İlçe Başkanlığı görevine, önce atama ardından geçtiğimiz ay yapılan kongre sonucunda seçimle gelen Fatih Omaç’ın İlçe Başkanlığı’ndan da istifa ettiği açıklandı. Böylelikle Omaç’ın meclis üyeliği sadece 2 gün sürmüş oldu ve aynı zamanda İlçe Başkanlığı’ndan da istifasını açıklamak zorunda kaldı.

Şimdi önümüzdeki süreçte Sincan’da hem yeni Belediye Başkanı hem de AK Parti yeni İlçe Başkanı seçilecek. Meclis Üyeliğine ise İlhami Güldal’ın gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Fatih, Omaç'ın, Meclis, Üyeliği, 2, Gün, Sürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı