Haber Detayı
14 Mayıs 2013 - Salı 18:35
 
Fethi Yaşar'dan İnşaat Denetimi
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent Çakırlar Mahallesi’nde yapımı hızla devam eden Batıkent Sağlık ve Kültür Merkezi’ni gezdi.
Yenimahalle Haberi
Fethi Yaşar'dan İnşaat Denetimi

Gençlik Merkezi, Kreş ve Cem evi olmak üzere üçlü bir yapı şeklinde inşa edilen merkezdeki çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Yaşar, “Yenimahalle’ye kazandırdığımız açık ve kapalı alanlarla Yenimahalle’nin çehresini değiştirdik. Yeni projelerimizle Yenimahalle’ye hayat vermeye devam edeceğiz” dedi.

Hizmet için gün sayılıyor

Yapımı yüzde 90 seviyesinde tamamlanan merkez önümüzdeki aylarda hizmete açılmak için gün sayıyor. Üç ayaklı olarak planlanan merkezdeki kreşte 0-5 yaş grubu minikler için uyku odalarından kapalı ve açık oyun odalarına, yemek salonundan sosyal alanlara kadar her ayrıntı düşünüldü. Yapının Gençlik Merkezi ayağında ise çok amaçlı salonlar, müzik ve resim atölyeleri, bilgisayar laboratuarları ve derslikler yer alacak. Cem evi olarak planlanan üçüncü ayağında ise Cem salonu, kütüphane, eğitim salonları, dernek odaları, 250 kişilik yemek salonu, mutfak ve kurban kesim alanı bulunuyor.  

 

Esnaftan çay daveti

İnşaat denetimine çıkan Yaşar’ı çevrede bulunan esnaf dükkanlarına davet etti. Esnafın davetini geri çevirmeyen Yaşar, çay içerek esnaflarla sohbet etti. Çırak yetiştirmenin zorluğundan hatta çırak bulamamaktan dolayı yaşadıkları sıkıntıyı Yaşar ile paylaşan esnaflara Yaşar, kurumlar arası çalışmayla sorunları çözebileceklerini, meslek liselerinin de bu yönde talepleri karşıladığını ifade etti. Yaşar, “Belediye olarak, teknik eleman yetiştirme konusunda gerekli çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenimahalle, Belediye, Başkanı, Fethi, Yaşar, Batıkent, Çakırlar, Mahallesi’nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı