Haber Detayı
04 Ekim 2014 - Cumartesi 22:35
 
Gökçek ile Nazlıaka Davalık Oldu
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında suç duyurusunda bulundu.
Siyaset Haberi
Gökçek ile Nazlıaka Davalık Oldu

Başkent gündemini uzun süredir meşgul eden su tartışmaları yargıya taşındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında, şebeke suyuna ilişkin Twitter'daki paylaşımlarında kendisine 'iftira ve hakarette bulunduğu' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. 

PAYLAŞIML AR AKTARILDI 

Gökçek'in avukatları Fatih Atalay ve Çağrı Alkan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdikleri dilekçede, Nazlıaka'nın, arasında "Ankaralılar'ın su hakkını gasp eden Melih Gökçek, bizleri yıldıramayacak", "Ankara suyu ile ilgili gerçek bakanlık tarafından açıklandı, Gökçek'in şovu boşa gitti", "Boşuna Ankara ergeni demiyorum. Kendi suçlarını örtmek için bana saldırıyor, ama beni yıldıramaz" ifadelerinin de bulunduğu bazı paylaşımları aktarıldı. 

HEDEF GÖSTERİLDİ

Ankara'daki şebeke suyunun sürekli analiz edildiği, raporlara göre suyun temiz ve içilebilir olduğu anlatılan dilekçede, "halkın sağlığını ilgilendiren konularda yapılan asılsız haberlerin korku ve paniğe yol açtığı ve insanların galeyana getirildiği" kaydedildi. Dilekçede, "Gökçek'in, halkı zehirleyen biriymiş gibi gösterilmesinin, kamuoyu nezdinde düşmanlık oluşmasına ve Gökçek'in hedef gösterilmesine sebep olduğu" aktarıldı. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Melih, Gökçek, CHP, Ankara, Milletvekili, Aylin,
Yorumlar
Haber Yazılımı