Haber Detayı
14 Mayıs 2013 - Salı 00:04
 
Gökçek, MHP ve CHP'lileri Yine Kızdıracak!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, muhalefet partilerini kızdıracak açıklamalarda bulundu. Gökçek, bomba açıklamalarını bu kez twitter'dan değil, gazeteden yaptı.
Siyaset Haberi
Gökçek, MHP ve CHP'lileri Yine Kızdıracak!

Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek, Milat gazetesinden Nil Gülsüm'e verdiği röportajda İstanbul baronlarının CHP'nin başına Sarıgül'ü getireceğini ve MHP'nin biteceğini söyledi.

İşte Gökçek'in o açıklamaları

"CHP'YLE UĞRAŞMAK HOBİM"

CHP'yi en iyi analiz eden, çözen isimler arasında olduğunuz söylenir. CHP'yle neden bu kadar ilgilisiniz?

Ben gençlik yıllarımdan bu yana hep CHP ile uğraştım. Onlar da benimle uğraştı. Şakayla karışık söyleyecek olursam 'hobim' olarak ifade edebilirim.

CHP BU SEÇİMDEN SONRA...

CHP'de dağılma ihtimali görüyor musunuz?

Bu seçimi geçirirler herhalde. Ondan sonra Kılıçdaroğlu'nu bırakmazlar kolay kolay.

BARONLAR SARIGÜL'Ü İSTİYOR

Kılıçdaroğlu gidecek olursa yerine kim gelir peki?

Ona İstanbul'da baronlar oturur karar verirler. Baronların Kılıçdaroğlu'nun yerine geçmesini istedikleri kişi de Mustafa Sarıgül. Şunu söyleyebilirim; şu veya bu şekilde Sarıgül adımını CHP'ye atarsa; ister İstanbul'a aday yapsınlar, ister yapmasınlar, ister seçilsin ister seçilmesin kesinlikle ilk kongrede Genel Başkan olur.

BÜTÜN MHP'LİLERİ KUCAKLARIZ

MHP ve Bahçeli'nin son dönemdeki tavrını nasıl değerlendiriyorsunuz?

AK Parti barışı temin ederse Türkiye'de MHP'ye gerek kalmayacak. Bütün telaşları bu. Barış gelirse bize neden oy versinler diye düşünüyorlar. MHP, kendi hayatiyetini doğrudan doğruya PKK ile olan çatışma üzerine kurmuş vaziyette. PKK ile çatışma bitince, tabiri caizse varlık sebebi ortadan kalkmış olacak. Halbuki bunun için endişe etmelerine gerek yok. Bizim partinin yüreği geniş. Hepsini kucaklarız. Bütün MHP'li arkadaşları bekleriz. Gelsinler beraber yapalım siyaseti. Bahçeli de "Bunlar yüzde 70'e çıkacaklar" dedi. Herhalde o zaman içinden geçmiş ki, böyle bir şey Allah söyletti. Gelsinler birlikte yakalayalım yüzde 70'i. Aslında MHP tabanıyla bizim aramızda çok fazla nüanslar yok.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Melih, Gökçek, muhalefet, partilerini,
Yorumlar
Haber Yazılımı