Haber Detayı
25 Eylül 2014 - Perşembe 15:42
 
Gökçek'i Twitter'da 2 Milyon Kişi Takip Ediyor
Sosyal medya ağı Twitter’i en etkin kullanan siyasetçilerden biri olan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in takipçi sayısı, 2 milyonu aştı.
Ankara Haberi
Gökçek'i Twitter'da 2 Milyon Kişi Takip Ediyor

Yeni bir rekora imza atan Başkan Gökçek, twitter’daki takipçi sayısının 2 milyona ulaşmasını ise VE TWİTTER'DA 2.000.000'CU TAKİPCİM... HOŞ GELDİN @mahmuut_bal ... TWİT ALEMİNE TEŞEKKÜRLER... GERÇEKTEN GURUR VERİCİ BİR OLAY...” twiti ile duyurdu.

          Twitter’a katıldığı 9 Ocak 2011 tarihinden itibaren attığı twitterle bir fenomen haline gelen Başkan Gökçek, yaptığı açıklamalarla, vatandaşlarla kurduğu diyaloglarla, ülke gündemine ilişkin isabetli değerlendirmeleriyle,  Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve hizmetlerini anlatıp Başkentlilerin soru ve sorunlarının anında çözüme kavuşturmasıyla sosyal medya ağının örnek siyasetçisi oldu.

            Sosyal medyayı etkin kullanımı ve takipçileri ile sık sık yemekli toplantılarla bir araya gelerek yüz yüze kurduğu iletişimler ile ünü ülke sınırlarını aşan Başkan Gökçek’e, iki yıl üst üste ABD’nin saygın internet ve teknoloji kuruluşlarından Internet Marketing Association tarafından “Dünyada Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

         Yaptığı açıklamalarda twitterın oldukça önemli bir iletişim ağı olduğunu sık sık dile getiren Başkan Gökçek, hizmetlerini, projelerini, görüşlerini paylaştığı, pek çok soruya yanıt verdiği, iddialara açıklık getirdiği “sosyal paylaşım ağı twitter”da takipçi sayısını her geçen gün artırarak 2 milyonu aştı.   

         Yerel yöneticiler arasında twitter’ı en etkin şekilde kullanan belediye başkanı olarak dikkat çeken Başkan Gökçek, kurulan sıcak  ve bilgilendirici diyalogların yanı sıra twitterı hakaret ve küfür etme aracı olarak kullanan bazı takipçilere karşı verdiği mücadele ile de öne çıkıyor.

melih_gkek_twitter.jpg

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sosyal, medya, ağı, Twitter’i, etkin, kullanan, siyasetçilerden, biri, olan, Büy
Yorumlar
Haber Yazılımı