Haber Detayı
11 Ekim 2014 - Cumartesi 01:34
 
Gökçü: Etimesgut CHP'de Değişim İstiyoruz
Etimesgut CHP’de değişim arayışı devam ediyor.
Etimesgut Haberi
Gökçü: Etimesgut CHP'de Değişim İstiyoruz

   Konuyla ilgili olarak gazetemize yazılı bir açıklama yapan CHP Etimesgut üyesi ve aynı zamanda İl/İlçe delegesi olan Erdal Gökçü, mevcut örgütün biran önce istifa etmesi gerektiğini yinelerken şu açıklamada bulundu:

     “12 yıl boyunca Ekonomiden Dış politikaya kadar basiretsiz ve beceriksiz AKP yönetiminin Ülkeye verdiği tahribatlar ortadadır. İşsizliğin almış başını gittiği suç işleme oranlarının gün geçtikçe arttığı, yoksulluk sınırının 3.500 TL, açlık sınırının 1.071 TL olduğu, Asgari ücretin Net 846 TL olduğunun  yanı sıra  Asgari ücretli olarak çalışan 20 milyon insanın  açlığa yoksulluğa mahkum edilmesinin AKP iktidarının ne denli beceriksiz ve basiretsiz bir ekonomik politika izlediğinin tamda göstergesidir. Tabiî ki bununla da bitmiyor , malumunuz gerek Ülke içinde gerekse Ülke dışında yaşanan savaşların Ülkemizi doğrudan etkilediğini düşünürsek  AKP iktidarının içte ve dışta izlediği beceriksizliği de anlamak çok güç olmayacaktır diye düşünmekteyim. Ülkenin her geçen gün biraz daha çıkmaza sürüklendiği, karanlığa, yoksulluğa , açlığa mahkum edildiği bu durumdan kurtuluşunun demokratik olarak  2015 yılında gerçekleşecek Genel seçimlerde beceriksiz iktidardan kurtularak daha üretken Halkın egemenliğini ilke edinmiş halkın partisi CHP sinin iktidarı ile gerçekleşecektir.

            CHP nin 2015 yılında yapılması öngörülen Genel seçimlerde başarıyı elde edebilmesinin koşullarıda mutlak surette Türkiyenin Doğusunu, Batısını – Güneyini , Kuzeyini yani bütününü kucaklayacak , sorunlara çözüm olacak projelerle ve daha sol , daha demokrat , ayrıştırmayan aksine birleştiren politik söylemleriyle yani eylemi ve söylemi aynı olan duruşu ile halka inerek , halka kendini inandırarak , halk a umut olduğunu hissettirerek gerçekleşecektir.

          Ancak  yukarıda bahsedilen konular maalesef mevcut hantal, masa başından kalkmayan örgüt yapılarıyla gerçekleşmeyeceği aşikar , dolayısıyla işe ilk olarak en az iki seçim görmüş bu iki seçimdede başarısız olan örgütlerin ivedilikle istifa etmeleri yada görevden alınıp acilen olağanüstü kongrelerin yapılarak   halkın içinde olacak  dinamik kadroların göreve gelmeleri gerekmektedir.

         Bundan dolayıdır ki  ‘’Tebdili mekanda ferahlık vardır ‘’ sözünden yola çıkarak  bireysel siyasi çıkarları bir kenara bırakıp partinin büyümesini isteyen toplumsal halk siyasetini ön plana çıkması açısından başarısız 2009 yerel seçimlerinde %25 oy oranını %20 lere gerileten  Etimesgut gibi Ankara ilçe örgütlerinin ivedilikle istifa etmeleri gerekmektedir. Nasıl ki Türkiye de bulunan ülkeyi kaosa sürükleyen ucube AKP iktidarının değişimi ülkeye ferahlık getirecekse CHP si bünyesindeki hantal örgüt yapılarının da istifa ederek Partiye bir sinerji kazandıracağı ve ferahlık getireceği aşikardır.”

         

CHP ETİMESGUT ÜYESİCHP 

İLÇE / İL DELEGESİ

Erdal GÖKCÜ

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, CHP’de, değişim, arayışı, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı