Haber Detayı
31 Mart 2018 - Cumartesi 12:24
 
Gölbaşı Belediyesi, 20 Bin Kitap Dağıttı
Gölbaşı Belediyesi Türkçe’nin güzellikleri ve gücünü anlatan anlatan 20 bin adet “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” kitabını ilçedeki bütün ortaokul ve liselere dağıttı.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı Belediyesi, 20 Bin Kitap Dağıttı

Gölbaşı Belediyesi ilçedeki eğitime destek faliyetlerine devam ediyor. Son olarak ilçedeki 11’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerine ’YGS Son 10 Yılın Çıkmış Soruları ve Çözümleri’kitabı dağıtan Gölbaşı Belediyesi, bu seferde Türkçe’nin güzellikleri ve gücünü anlatan anlatan 20 bin adet “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” kitabı ilçedeki bütün okullara dağıttı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla hazırlanan “Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi” yayınlarınlarından çıkan “ Sayfa sayfa Türkçe’nin gücü” 20 broşürden oluşuyor. Türkçe’nin Gücü, Köklü Dil Türkçe,Destanlar Çağından Yazıtlar Çağına,Yaygın Dil Türkçe,Dünya Dilleri Arasında Türkçe,Türkçe Deyim Zenginliği,Türkçe’nin Atasözleri, Bilim Dili Türkçe, Türk İşaret Dili,Ortak Dil Türkçe,Türkçesi ve Doğrusu Varken’ şeklinde konu başlıklarından oluşan kitapçıkta Türkçe’nin önemine dikkat çekiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi,, 20, Bin, Kitap, Dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı