Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 01:06
 
Gölbaşı Belediyesi, Kadrolu İşçilerine Zam Yaptı
Gölbaşı Belediyesi ile çalışan kadrolu işçiler arasında 2 yıllık toplu sözleşme imzalandı.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı Belediyesi, Kadrolu İşçilerine Zam Yaptı

Gölbaşı Belediyesi ile işçileri temsilen Hizmet-İş sendikası 2 yılı kapsayan zam oranını eflasyonun üzerinde belirlendi. Zam oranın dağılımı ilk altı ay 11, ikinci altı ay 10, üçüncü altı ay 11 dördüncü altı ay 10 ve sosyal yardımlara 20 zam yapıldı.

Gölbaşı Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen toplu sözleşme imza törenine Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri, Sendika temsilcileri ve Belediye işçileri katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Duruay; ‘Ben herkesi mesai arkadaşı olarak gördüm Değerli çalışma arkadaşlarım, İşçinin hakkı emeği kesinlikle ödenmez. Biz işçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını fazlasıyla almaları için Belediye imkânları doğrultusunda bu sözleşmeyi hazırladık.

 

Yeni sözleşmemiz ile birlikte işçi arkadaşlarımıza Birinci altı ay 11, ikinci altı ay 10, üçüncü altı ay 11, dördüncü altı ay 10 olarak zam yaptık. Birde bunların yanında sosyal yardımlarımıza 20 zam yaptık.İşçi Kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun’ ifadelerini kullandı.

Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, Belediye Başkanı Duruay’a Belediye işçilerine yapmış olduğu zamdan dolayı hediye verdi. Sözleşmenin ardından İşçiler ile fotoğraf çektirildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi,, Kadrolu, İşçilerine, Zam, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı