Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 16:42
 
Gölbaşı, Hayvancılığın Merkezi Olacak
Tarım ve hayvancılık projelerine önem veren ve bu alanda çalışmalara hızla başlayacaklarını sıklıkla ifade eden Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, seçim vaatlerinden birini daha hayata geçiriyor.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı, Hayvancılığın Merkezi Olacak

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 2020 yılının ilk hizmet müjdesini verdi. Başkan Şimşek, Gölbaşı’na yeni ve modern bir Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’nın yapılması için çalışmalara başlandığını açıkladı. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek hayvancılık sektörünün en önemli eksiklerinden biri olan mezbahane sorununun çözümü için kolları sıvadı. Hayvancılık sektörünün önemli ayaklarından biri olan Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı sorunu, yapılacak olan modern tesis ile birlikte  ortadan kalkacak.

 

GÖLBAŞI’NA MODERN KURBAN SATIŞ, KESİM MERKEZİ VE CANLI HAYVAN PAZARI

Başkan Ramazan Şimşek, hayvan yetiştiricilerinin yetiştirdikleri büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarını pazarlayabilecekleri, adaklık kurban dahil tüm hayvanların hijyenik ve modern bir ortamda kesiminin gerçekleştirilebilmesini sağlamak amacıyla Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı kuracaklarını açıkladı.

 

100 DÖNÜMLÜK ALANA KURULACAK

Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılacak olan modern Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’nın Oğulbey mahallesinde yaklaşık 100 dönümlük geniş bir arazi üzerinde kurulacağını açıklayan Başkan Şimşek,  Bakanlıktan gerekli olan arsanın kiralandığını ve resmi yazışmaların da tamamlandığını açıkladı.

 

AVRUPA STANDARTLARINDA OLACAK

Yapılacak olan tesisin Avrupa standartlarına uygun olacağına dikkat çeken Başkan Şimşek “Tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte Ankara’da hayvancılığın merkezi Gölbaşı olacak. Mezbahane, Kurban Kesim Merkezi ve Canlı Hayvan Pazarı’nın hizmete girmesiyle birlikte Gölbaşı’nın önemli sorunlarından bir tanesine daha neşter vurmuş olacağız. Bu modern yapı 365 gün yaşayan bir tesis olarak hizmet verecek” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı,, Hayvancılığın, Merkezi, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı