Haber Detayı
19 Mart 2022 - Cumartesi 10:50
 
Gölbaşı'nda 18 Mart Şehitleri Anma Günü Unutulmadı
Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlik ziyareti yapıldı.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'nda 18 Mart Şehitleri Anma Günü Unutulmadı

Protokol üyeleri ve şehit aileleri, şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı. Şehitlikteki törene Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

Törenin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, 18 Mart’ın Türk tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

 

18 MART BİR DÖNÜM NOKTASIDIR

Çanakkale Deniz Zaferi adeta imkânsızın başarıldığı, vatanı, bayrağı, milleti, dini ve devleti için canını feda eden şehitlerimizin destanıdır. Çanakkale Zaferi’nin, sonuçları itibarıyla dünya tarihini etkileyen bir dönüm noktasıdır.

 

YARINLARIMIZ DAHA GÜZEL VE PARLAK OLACAKTIR

Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir. Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımalıyız. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.

 

ŞÜKRANLA ANIYORUM

Bu düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü kutluyor, bize bu mukaddes vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi, , Şehitler Günü’nde rahmet ve şükranla anıyorum.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı'nda, 18, Mart, Şehitleri, Anma, Günü, Unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı