Haber Detayı
19 Eylül 2021 - Pazar 09:09
 
Gölbaşı'nda Su Sorununa Neşter Vuruluyor
ASKİ Genel Müdürlüğü’nün Gölbaşı ilçesinin özellikle yaz aylarında yaşadığı su sıkıntısını tarihin derinliklerine gömecek kapsamlı projesi aşama aşama hayata geçiriliyor. Bitirildiğinde 650 bin kişilik nüfusa su sağlayacak, 26 kilometrelik “Mamak-Gölbaşı Arası İçme Suyu Hattı”nın şu ana kadar 8 buçuk kilometresi döşendi.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'nda Su Sorununa Neşter Vuruluyor

ASKİ, yaklaşık 30 yıldır su krizi ile boğuşan Polatlı ve 20 yıldır sıkıntı çeken Temelli ilçelerinin ardından özellikle yaz aylarında sık sık yaşanan su kesintileri nedeniyle mağdur olan Gölbaşı halkına da kesintisiz ve sağlıklı su müjdesi verdi.  28 Şubat 2021’de yapımına başlanan 26 kilometrelik “Mamak (TE1)-Gölbaşı (TG1) Arası İçme Suyu Ana İletim Hattı Yapım İşi”nin 8 buçuk kilometresi bitirildi.  ASKİ ekipleri, bir süredir çalışmaların sürdüğü İmrahor Caddesi’nin yanı sıra Eymir Gölü alanında da boru döşeme çalışmalarına başladı.

ASKİ GENEL MÜDÜRÜ ERDOĞAN ÖZTÜRK ÇALIŞMA NOKTASINDA

    ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Eymir Gölü’nün kuzey yamacında bir haftadır süren boru imalat çalışmalarını yerinde denetledi. Teknik ekibiyle birlikte sahayı dolaşan ve çalışmalara ilişkin bilgi veren Öztürk, “Başkent’imizin gözde ilçesi olan Gölbaşı, özellikle yaz döneminde su sıkıntısı yaşıyordu. Gölbaşı’nın içme suyu problemini kalıcı olarak çözüme kavuşturmak adına bu projeye başladık. Proje kapsamında 25 bin 282 metre (yaklaşık 26 kilometre) içme suyu hattı döşüyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı'nda, Su, Sorununa, Neşter, Vuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı