Haber Detayı
05 Nisan 2016 - Salı 23:35
 
Gölbaşı Belediyesi, 51. Kuruluş Yılını Kutladı
Gölbaşı Belediyesi, kuruluşunun 51. yıldönümü düzenlediği programla kutladı.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı Belediyesi, 51. Kuruluş Yılını Kutladı

Gölbaşı Belediyesi, kuruluşunun 51. Yıldönümü münasebetiyle düzenlediği bir anma gecesi ve programı ile kutladı. Gölbaşı Akalın tesislerinde gerçekleşen programa Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Eski Belediye Başkanlarından Erdal Eren, Dr. Cevdet Kara, A. Nasır Haşlak, ve Yakup Odabaşı katılırken, Eski Beldelerin Belediye Başkanları, Belediye Meclis üyeleri, Eski Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye birim müdürleri, Siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, bürokratlar,muhtarlar ve bir çok davetli katıldı. Programın düzenlendiği salonun girişine kuruluşundan bu güne görev yapan tüm belediye başkanlarının fotoğrafları ile gelen misafirler karşılandı. Başkan Fatih Duruay ve Eski Belediye Başkanları salona Seymen ekibinin karşılaması ve davetlilerin alkışları ile salona girdiler.

Ardından Ankara Kulubü Gölbaşı Şubesi Seğmen ekibi gösteri ardından konuşan Fatih Duruay, “Ne mutlu bizlere ki, 51 yıldır elden ele dolaşan bayrağı gururla taşıyor ve geçmişten aldığımız feyz ile başarılı çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

Başkan Duruay, ‘Aslında biz 51 yılımızı çok daha güzel kutlamak istiyorduk. Ama bildiğiniz gibi Ülkemizde son günlerde meydana gelen terör örgütünün yapmış olduğu hain saldırılardan dolayı biz de böyle daha mütavazi bir şekilde 51. Yılımızı kutluyoruz. Biz şunun da burdan mesajını vermek istiyoruz.Bizleri hiçbir şekilde yıldıramayacaksınız. Biz her zaman birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olacağız. Bunun da mesajını hainlere vermek istiyorum. Bugüne kadar Gölbaşı Belediyemize hizmet veren tüm belediye başkanlarımıza, meclis üyerimize, müdürlerimize,muhtarlarımıza tüm bürokratlarımıza teşekkür ediyorum. Gölbaşımızın bir çok değeri var. Bu değerlerden en önemlisi birlik ve beraberlik içerisinde olmamız. Bugün baktığımız zaman 3,5 hane ile kurulan Gölbaşımız bugün 130 bin insanımızın yaşadığı güzel bir şehir oldu. Tabi bu büyüme ile büyük sorunlar meydana geldi. Gölbaşımızın en büyük iki sorunu olan Konya yolunun Gölbaşını ikiye bölmesi ve Mogan gölünün kirliliği. Çok şükür bu iki büyük sorunun çözümü noktasında sona yaklaşıldı. Çok yakında zaman içersinde Gölbaşımız hayel ettiği günlere kavuşacak.    

Programda Gölbaşı’nı anlatan Gölbaşı Belgeseli gösterime sunuldu. Program sonunda Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Gölbaşı’na hizmet etmiş eski Belediye Başkanlarına günün anısına plaket takdim ederken ayrıca başkanlara büyük çerçeveli kendi resimleri hediye etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi, kuruluşunun, 51, yıldönümü, düzenlediği, programla, kutladı
Yorumlar
Haber Yazılımı