Haber Detayı
31 Ağustos 2016 - Çarşamba 20:58
 
Gölbaşı Kurban Pazarı, Yavrucak Mahallesi'ne Kuruldu
Gölbaşı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban pazarını hizmete sundu.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı Kurban Pazarı, Yavrucak Mahallesi'ne Kuruldu

Gölbaşı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bir kurban pazarını hizmete sundu. Vatandaşlar, bayram öncesi kurbanlıklarını rahat bir ortamda alıp kesebilecekler. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, vatandaşların rahat ve temiz bir ortamda kurbanlıklarını alabilmeleri ve kesmeleri için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü açıkladı.

 KURBAN PAZARI KURULDU

 Gölbaşı Belediyesi tarafından Haymana Yolu 10 km’de bulunan Yavrucak Mahallesinde kurulan kurban pazarında vatandaşların rahat ortamda kurbanlarını almak ve kesmek için bir pazar oluşturuldu. 80.000 m2 açık alana kurulan pazarda 90 kurban çadırı, 5.000 oto kapasiteli otopark, 40 et askılığı, 2 dinlenme çadırı, 250 kişilik mescit, tuvalet, 4 sıcak sulu duş, ücretsiz 1 adet baskül, 20 adet kurbanlık sulama alanı yer alıyor.

 ÜCRETSİZ OTOBÜS SERVİSİ

Bu arada Gölbaşı Belediyesi tarafından kurban satış ve kesim alanına ücretsiz servis imkânı da sağlanıyor. Belediye Başkanı Fatih Duruay, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Ankaralı ve Gölbaşılı hemşehrilerimizin rahat ve temiz bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için Gölbaşı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban satış ve kesim alanını oluşturduk. Kurban satış bölgemizde her yer temiz ve hijyenik. Kurbanlıkların sürekli uzman kontrolünde olması için de her türlü tedbir alındı. İnşallah her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımıza rahatça kurban ibadetlerini yapmalarını sağlamış olacağız.” Dedi. Kurban Satış ve Kesim yerine gitmek isteyen vatandaşlar için Gölbaşı şehir merkezinde bulunan Kütüphane önünden bayram tarihine kadar ve bayram günü saat 9:00 dan saat 16:00 kadar her saat başı otobüsler rink atıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi, yaklaşan, Kurban, Bayramı, öncesi, kurban, pazarını, hizmet
Yorumlar
Haber Yazılımı