Haber Detayı
07 Mayıs 2016 - Cumartesi 00:30
 
Gölbaşı, Mobese Kameralarla Donatılıyor
Gölbaşı Belediyesi ile Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortak yapılan MOBESE ‘de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı, Mobese Kameralarla Donatılıyor

Gölbaşı Belediyesi ile Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortak yapılan MOBESE ‘de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Gölbaşı Belediyesi ile Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında MOBESE projesi yapımı için protokol imzalanmıştı.Yapılan protokolun ardından MOBESE konulacak yerler tespit edildi ve çalışmalar başladı.

 Alt Yapılar Gölbaşı Belediyesi’nden

 Gölbaşı Belediyesini üstlendiği alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlamak için çalışmalara aralıksız devam ediyor. Ekipler MOBESE konulacak olan 27 noktada alt yapı, direk ve elektrik işlemlerini sürdürüyor. Alt yapı çalışmalarının ardından Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü 77 kamera izleme yapılacak. Bu kameralar 27 nokta da 72 sabit kamera, 5 hareketli kamera 2 PTS ( plaka tespit sistemi ) ile gerçekleşecek. Mobese Takip merkezi ilçe Emniyet Müdürlüğü’nde olacak.

 ‘Gölbaşımızın gecikmiş bir hizmetini 1 ay içersinde bitireceğiz ve mobesemiz aktif hale gelecek’ diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: ‘Gölbaşımızın gecikmiş bir hizmetini 1 ay içerisinde bitireceğiz. Mobesemiz 1 ay sonra aktif hale gelecek ve Gölbaşı Emniyet Müdürlüğü binasından izlenebilir halde olacak. Senelerdir metropol bir ilçe olmamıza rağmen Ankara’nın merkezinde olmamıza rağmen maalesef mobesemiz yapılmadı. Sayın Emniyet müdürümüzün de gerçekten büyük gayretleriyle inşallah bu işin sonuna geldik. Bizde Gölbaşı Belediyesi olarak halkımızın daha güvenli bir şekilde sokaklarımızda gezmesini, daha güvenli bir şekilde trafiğin akışını, emniyet ve güvenliğin sağlaması için bizde elimizi taşın altına koyduk. Bize düşen kısım ne ise bizde bunu Gölbaşı halkı adına yaptık. Mobesemiz Gölbaşı’mıza hayırlı olmasını diliyorum.’ Dedi.

 İKİ KATINA ÇIKACAK

 Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Emniyet Müdürlüğü ile yeni bir protokol imzalayarak tüm mahallelere mobese yapılacağı müjdesini de verdi: “Önümüzdeki yıllarda Gölbaşımızın tüm mahallerinin giriş ve çıkışlarına mobese koyarak, mahallelerimizin güvenliğini sağlayacağız.Yapılan bu mevcut Mobeseyi 2 katına çıkartmayı hedefliyoruz. İzlenmedik, güvenliği sağlanmadık mahallemiz kalmayacak” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi, Gölbaşı, İlçe, Emniyet, Müdürlüğü, tarafından, ortak, yapıl
Yorumlar
Haber Yazılımı