Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 20:02
 
Gölbaşı'nda Festival Coşkusu Başladı
Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Gölbaşı Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği başladı.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'nda Festival Coşkusu Başladı

Mevlana Parkı’nda açılışı gerçekleştirilen şenliğe Gölbaşı Kaymakamı Şevket Cinbir, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Tülay Selamoğlu, katıldı. Şenlik 19-20-21 Eylül tarihlerinde Mogan Gölü kenarındaki Sahil Parkı'nda çeşitli etkinliklerle devam edecek. Şenlikte; çeşitli konserler, yarışmalar, yöresel sanatçılar, aşıklar şöleni, paneller, eğlenceler, alışverişstantları, kültür, sanat ve andezit sokağı, yöresel oyunlar, balık tutma yarışması ve birçok etkinlik yer alıyor.

Şenliğin açılış konuşmasını yapan Başkan Duruay, “Bu yıl on birincisi gerçekleşecek Uluslararası Gölbaşı Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliğimize hepiniz hoş geldiniz. Yüreği Gölbaşı için çarpan herkesin emeğiyle ve samimiyetiyle değer kattığı bu şenlikler, ilçemizi tanıtmak için, hızla ilerleyen Gölbaşımızın güzelliklerini, tüm dünyaya anlatmak için, bir fırsatniteliği taşıdığı gibi tüm hemşerilerimizin, bir bayram havasında, bir araya gelmesine, kucaklaşabilmesine, iyi günlerinde de beraber olabilmesine vesile teşkil eder. Gölbaşımız, yaşam kalitesiyüksek, huzurlu ve modern bir kenttir. Eonomik  açıdan avantajlı bir kent olmasıyla Türkiye’ye örnek olmuştur. Gölbaşımız, geldiğimiz noktada, Başkentin en hızlı gelişen ve en çok tercih edilen ilçesidir” diye konuştu.

Duruay konuşmasına şöyle devam etti:

“Kentimizin, her hanesin de ‘huzur’ Gölbaşı ailesinin her ferdin de ‘tebessüm’ ilçemizin her parkın da ‘mutluluk’ ve her sokağın da ‘temizlik’, Gölbaşı’nın her caddesinde de ‘estetik’ olsun diye, Türkiye’ye örnek olsun diye, gece gündüz demeden, azim ve gayretle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bu göreve talip olduğumuz zamanda ve göreve geldiğimiz zamandan bu yana geçen süre boyunca da tüm gayret ve çalışmalarımızın altında yatan hedef budur. Gölbaşımızın sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları gidermek için gece gündüz demeden çalışmaya da devam edeceğiz. Üç gün devam edecek şenliğimizin açılışına katılımlarınız bizlere güç vermiştir. Şenliğimize davet tüm Gölbaşına, Ankara’ya, Türkiye’ye hatta tüm dünyayadır. Davet birlik beraberlik ve kardeşlik davetidir. Sizlere şenliğimize vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi, tarafından, düzenlenen, 11, Uluslararası, Gölbaşı, Göller,
Yorumlar
Haber Yazılımı