Haber Detayı
24 Mayıs 2016 - Salı 23:50
 
Gölbaşı'nda Mobese Kamera Sayısı İki Katına Çıkıyor
Gölbaşı Belediyesi ile Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında yeni bir protokol daha imzalandı ve yapımına biten mobese 2 katına çıkarılacak.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'nda Mobese Kamera Sayısı İki Katına Çıkıyor

Gölbaşı Belediyesi ile Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında geçtiğimiz yıl MOBESE yapımı için protokol imzalandı ve çalışmalar hızla tamamlandı. Yeni bir Protokol ile mevcut MOBESE’nin 2 katına çıkarılması için gerçekleşen imza törenine Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı katıldı.

 ‘Gölbaşımızın gecikmiş bir hizmetini bu sene içerisinde bitirdik’ diyen Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: ‘Gölbaşımızın gecikmiş bir hizmetini bu sene içerisinde tamamladık. Senelerdir metropol bir ilçe olmamıza rağmen Ankara’nın merkezinde olmamıza rağmen maalesef mobesemiz yapılmadı. Sayın emniyet müdürümüzün de gerçekten büyük gayretleriyle Mobesemizi tamamladık. Mevcut Mobese sistemimizi genişletmek için yeni bir protokolu huzurlarınızda imzalayacağız. Bizde Gölbaşı Belediyesi olarak halkımızın daha güvenli bir şekilde sokaklarımızda gezmesini, daha güvenli bir şekilde trafiğin akışını sağlamak için bizde elimizi taşın altına koyuyoruz. Bize düşen kısım ne ise bizde bunu Gölbaşı halkı adına yapacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.’ Dedi.

 TÜM MAHAHALLERE MOBESE

 Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ilk protokolümüzde tüm mahallelere MOBESE yapılacağı müjdesini de verdiğini belirterek onu gerçekleştirmeye başlıyoruz: “İlk protokolümüzde Gölbaşımızın tüm mahallerinin giriş ve çıkışlarına MOBESE koyacağımızın, müjdesinin vermiştik. Şimdi bu müjdemizi gerçekleştiriyoruz. Mahallelerimizin güvenliğini sağlayacağız.” Dedi.

 Konuşmaların ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı Emniyet Müdürü Levent Alıcı Gölbaşı’nda hayata geçecek olan 2’inci Mobese projesinin protokolünü imzaladılar.

 75 ek kamera Gölbaşı’nı izleyecek

 2’inci protokol ile Gölbaşı’nda Mobese sayısı 2 kat artrıldı. Savunma Sanayi Müsteşarlığının destekleriyle yapılacak 2’inci Mobese ile 24 noktadan 75 kamera ile izlenecek. Bu sistemde 56 adet sabit kamera,9 adet harekatli kamera,10 adet plaka tanıma sistemi olacak.

 İlk protokolde ise Gölbaşı Mobese ile 27 noktadan 77 kamera izleme yapılacaktı. Bu kameralar 27 nokta da 72 sabit kamera, 5 hareketli kamera 2 PTS ( plaka tespit sistemi ) bulunuyor. Böylelikle Gölbaşı toplam 152 kamera ile izlenecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediyesi, Gölbaşı, İlçe, Emniyet, Müdürlüğü, arasında, yeni, bir, pro
Yorumlar
Haber Yazılımı