Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 12:37
 
Gölbaşı'ndan Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor
15 Temmuz 2016 tarihinde FET֒nün darbe girişiminden 12 gün geçmesine rağmen Gölbaşılılar nöbet tutmaya devam ediyor.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'ndan Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ’nün darbe girişiminden 12 gün geçmesine rağmen Gölbaşılılar nöbet tutmaya devam ediyor. Gölbaşı Belediyesi Atatürk Sahil Parkı’nda toplanan binlerce insan birlik ve beraberlik içinde demokrasiye olan inançlarını haykırarak milli İrade vurgusu yaptı. Ayrıca Gölbaşı Belediyesi tarafından kurulan dev ekranda, ve sahnede vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını   izledi, ellerindeki Türk bayraklarıyla belediye tarafından çalınan marşlara ve türkülere eşlik etti. Ayrıca Demokrasi nöbetine gelen ünlü konuk sanatçılar vatandaşları milli beraberlik duygusu ile çoşturuyor. Gönüllü imamlarda gece boyunca Kuran-Kerim okuyorlar.

Gölbaşı’nda ki dün akşamki Demokrasi nöbetine Ak Parti Ankara Milletvekili Ali Babacan, Parti Ankara Milletvekili Murat Alpaslan, Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu,Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ve bir çok Gölbaşı’lı katılarak, birlikte sabaha kadar nöbet tuttu.

 Hatipoğlu Gölbaşı’nda

 Demokrasi nöbetine destek vermek amacıyla Gölbaşı’nda konuşan Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu "Binlerce insanı infaz edeceklerdi. Anında beyinlerine silah dayayıp kurşun atacaklardı. Onun için Allah bu milleti hakikaten büyük bir badireden kurtardı. Bu coğrafyanın bir özelliği var. Eğer Türkiye geçilirse Mekke, Medine elden çıkar. Bunu unutmayın. Türkiye üzerinde hesabı olanların hesabı Medine'yi düşürmek, Kabe'yi yıkmaktır. Allah bu zalimlere fırsat vermesin. Son zamanlarda Türkiye'de bu hastalıklı yapı kadar hastalıklı bir yapı daha çoğaldı. Hz. Muhammed'siz din kurmaya çalışıyorlar. Buna karşı dikkat ediniz. Hadisler inkar ediliyor, şefaat inkar ediliyor. 'Kur'an'dan başka bir şeye gerek yok' diyorlar ve bunlar Kur'an'a inanmıyorlar.Bu ülke tarihinde, bu ülke insanında hiç hak etmediğimiz bir dehşetle karşılaştık. Yüce Allah bu millet üzerinde tuzak kuranların, tuzaklarını başlarına geçirsin. Allah Anadolu toprağını, bütün ülkemizi muhafaza etsin. Sizin sokaklara çıkmanız, sokağa hakim olmanız daha doğrusu yumruğunu vurmanız, bütün büyük kurumların kurmuş olduğu, büyük devletlerin kurmuş olduğu bütün dengeleri Allah’ın izniyle bozdunuz. Oyunları bozdunuz, Allah hepinizden razı olsun. Hangi dini anlayış bu insanların hayatını kastetmeyi emreder. Nasıl bir fetva verilebilir. Hangi hasta anlayış böyle bir fetva verebilir. Bu fetvayı, bu izni verenler elbette iki cihanda da rezil olmaya mahkûmdurlar’’ diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 15, Temmuz, 2016, tarihinde, FET֒nün, darbe, girişiminden, 12, gün, geçmesine,
Yorumlar
Haber Yazılımı